Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 4. 7. 2017
Nový kontrakt Miliardy

Rekordní smlouva pro Curryho! Tolik si nevydělal nikdo v historii

Stephen Curry
Zdroj: Profimedia
Stephen Curry

Hvězdný basketbalista Stephen Curry v budoucnu jistě živořit nebude. S týmem Golden State Warriors prodloužil smlouvu, která je rekordní. Americký kanonýr si za následujících pět let vydělá 201 milionů dolarů (4,5 milardy korun). Je to tak nejvyšší kontrakt v historii NBA.

Je držitelem dvou prstenů pro vítěze NBA, dvakrát se stal nejužitečnějším hráčem nejslavnější basketbalové soutěže světa. I ten, kdo se o tento sport zajímá jen okrajově, jméno Stephen Curry už někdy slyšel. V Americe ho pak zná každý.

 


Curry je v devětadvaceti letech na vrcholu a tak není divu, že o jeho služby tým Golden State dál stojí. Warriors s basketbalistou prodloužili smlouvu a to hned rekordní. Stephen Curry se totiž stane prvním hráčem v historii NBA, který si jednou smlouvou vydělá přes 200 milionů dolarů, což je v přepočtu 4,5 miliardy korun.

 


Pokud bychom Curryho srovnali s dalšími hvězdami, jako například s LeBronem Jamesem, který si vydělá přes 30 milionů ročně či Kevin Durant, jehož příjem je 26 milionů ročně, je Curry s novým kontraktem úplně jinde.
 

mm TN.cz