Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 17.7. 2017 12:29
fotbal Dokonalá lež

Řekl ženě, že jde nakoupit, místo toho letěl do Ruska na fotbal!

Mexický fanoušek
Zdroj: Twitter
Mexický fanoušek

To, že milovníci fotbalu občas doma i v práci zalžou, aby mohli sledovat zápas, je celkem běžné. Mexičan Arturo Garcia ale celou věc posunul na další level. Manželce chtěl pomoct, a tak se vydal do obchodu pro cigarety, místo toho ale nasedl do letadla a odletěl do Ruska na Konfederační pohár fandit svému týmu!

Aby se muž dostal s kamarády do hospody na vysílaný zápas, musí své polovičce trochu zalhat. Jenže v těchto případech se většinou jedná o jediný večer, ne o týdenní pobyt v 19 hodin letadlem vzdálené zemi! Mexický fanoušek šetřil na výlet celý život, nakonec se mu ani nepovedl podle představ.

Arturo Garcia prozradil mexické televizi, jak se všechno odehrálo: "Řekl jsem ženě, že pojdu do Oxxo [populárního obchodního řetězce v Mexiku] pro nějaké cigarety, ale neřekl jsem, do jakého!" Mexičan tak jel nejprve do Monterrey. Na 265kilometrovou cestu vzpomínal celou dobu i na druhém konci světa, poranil si totiž achilovku. Ani to ho ale od velkých plánů neodradilo.

Portugalsko - Mexiko
Zdroj: Profimedia

Za 12 hodin byl v Německu, odkud následně pokračoval do Kazaně, kde hrálo jeho Mexiko první zápas turnaje reprezentačních vítězů hlavních turnajů na všech kontinentech. S dalšími 34 tisíci diváky sledoval nejdříve remízu s Portugalskem, ve které jeho zrak zaměřil i hvězdného Cristiana Ronalda. V tabulce skončili mexičtí fotbalisté na druhém místě a v semifinále je čekalo Německo. Pozdější vítěz turnaje vypráskal středoamerické Mexiko 4:1 a Arturo se smutný pakoval domů.

I tak se ale stal Garcia nejslavnějším fanouškem Mexika. Pouze šťastný závěr jeho putování nemělo, Mexiku se brány zavřely už před finále. V souboji o bronz na portugalského soupeře rovněž nestačilo.

dm TN.cz