Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 5.12. 2015 15:13
kauza copa del rey

Realu se pokuta a vyloučení z poháru nelíbí, chce se soudit!

Denis Cheryshev
Zdroj: profimedia.cz

Vyřazení z poháru a pokuta ve výši několika tisíc eur, tak potrestala španělská fotbalová federace velkoklub Real Madrid. Klub se provinil tím, že neoprávněně poslal do hry hráče v poháru Copa del Rey. Realu se verdikt ale nelíbí a chce se dokonce soudit!

Real nasadil v duelu španělského poháru v Cádizu Denise Čeryševa, jenž ovšem dostal v minulé sezoně v dresu Villarrealu tři žluté karty, a protože se trest přenáší i do další sezony, nesměl nastoupit. Madridský klub tak postihl trest.Španělská federace byla nekompromisní a rozhodla o tom, že Real Madrid v poháru končí. Okamžitě, bez možnosti nápravy. Tak jako například v minulé sezoně Osasuna Pamplona.


Jenže Real to vidí jinak. „Soutěžní soud potvrdil, že Denis Čeryšev nebyl s trestem osobně seznámen, což je podmínkou, když před sezonou mění působiště. Proto pravidlo o vyřazení podle článku 41 není platné a tento trest je neoprávněný,“ tvrdí klub.


Real Madrid
Real je pro smích: Hrozí mu vyřazení z poháru! Proč?


Je zřejmé, že španělský gigant se jen tak nevzdá. Už před vynesením rozsudku prezident Realu Florentino Pérez řekl, že se bude případně bránit všemi možnými prostředky. Ihned po oznámení trestu se tak klub odvolal k arbitrážnímu soudu.


Mezi Realem Madrid a španělskou federací tak evidentně začala sportovní válka. Kdo jí vyhraje?

 

mm TN.cz

To nejlepší z iSport.cz