Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 15. 12. 2017
finále mistrovství světa klubů

Real má šanci dohnat Barcelonu! Proti bude brazilské Gremio

Real Madrid
Zdroj: Profimedia
Real Madrid

Pokud se Realu Madrid podaří získat prvenství na mistrovství světa klubů, stane se tak druhým trojnásobným vítězem této soutěže. Možnost vyrovnat svého odvěkého rivala Barcelonu bude mít v sobotu večer ve finále proti Grémiu. Zápas se odehraje na stadionu v Abú Dhabí v sobotu večer.

Barcelona se radovala z této trofeje v letech 2009, 2011 a 2015, Real zas triumfoval v letech 2014 a 2016 a může se stát prvním obhájcem této trofeje. Pro Bílý balet by to znamenalo již pátou trofej pod vedením Zinedina Zidana.


„Seznámil jsem se s Grémiem, sledoval jsem mnoho jeho zápasů. Akorát mi není však úplně známá momentální úroveň brazilské ligy. Grémio je silné mužstvo a určitě neodehraje špatný zápas. Bude to náročné, tak jako my si zasloužilo postoupit do finále. Chtějí zvítězit stejně jako my, takže to nebudeme mít jednoduché,“ uvedl francouzský trenér pro webovou stránku FIFA.


Grémio se může stát čtvrtým brazilským týmem, který kdy vyhrál MS klubů po Corinthians (2000, 2012), Sau Paulu (2005) a Internacionálu (2006). „Tuto trofej jsem už získal jako hráč a nyní chci, aby ji vybojovali i moji svěřenci. Čeká nás těžký protivník, ale Madrid si může být jistý, že se nevzdáme až do závěrečného hvizdu,“ řek v rozhovoru pro tisk trenér Grémia Renato Gaucho.


Real Madrid zdolal v semifinále mistra Spojených Arabských Emirátů Al-Jazíru 2:1, ale nutno podotknout, že se v tomto zápase Bílý balet hodně potrápil, spasil ho až v 81 minutě Gareth Bale. Grémio zase ve vyrovnaném zápase porazilo mexickou Pachucu 1:0 po prodloužení, kdy v 95 minutě utkání rozhodl krásnou individuální akcí Brazilec Éverton.

pka TN.cz