Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 17. 3. 2017
jasný názor dala to najevo

Rázné gesto Koukalové: Odmítla podat ruku šéfovi biatlonové unie!

Gabriela Koukalová a Anders Besseberg
Zdroj: Profimedia

Biatlonistka Gabriela Koukalová se toho nebojí. Poté co dnes v norském Oslu získala malý křišťálový globus za sprinty, Při předávání cen po závodě pak dala jasně najevo, co si myslí o současné situaci. Prezidentovi Mezinárodní biatlonové unie (IBU) totiž odmítla podat ruku!

Situace ve světovém biatlonu je v posledních měsících více než napjatá. Svou nespokojenost dokonce už dala najevo i nejlepší česká biatlonistka Gabriela Koukalová. Prezident IBU Anders Besseberg čekal po sprintu v Oslu, v němž Koukalová dojela čtvrtá, ale přebírala malý křišťálový globus za celkové vítězství v disciplíně, na podání ruky marně.
 

"Rozhodně," odpověděla česká závodnice na otázku isport.cz, jestli to udělala schválně. A posléze vysvětlila, proč se k tomuto kroku rozhodla. "Ten člověk už tam nemá dávno co dělat. Kdyby měl sebereflexi, tak už tam dávno není. Tomu už nejde o sportovce kolem, o naše práva, ani o to, abychom měli nejlepší podmínky, tomu jde výhradně o sebe a to je všechno, co ho zajímá. S tím nemohu souhlasit. proto jsem mu tu ruku nepodala," uvedla.

A prezidenta IBU svým rozhodným gestem notně vyvedla z míry. "Vytřeštil na mě oči, jestli si nedělám legraci a jestli to myslím vážně. tak jsem se usmála a řekla mu I am sorry. Prostě vám ji nepodám," upřesnila, co se dělo při vyhlášení. 

TN.cz