Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 30. 12. 2017
nova sport souboj snů

Ranní silvestrovské menu v UFC: Cris Cyborg a Holly Holm!

Cris Cyborg vs. Holly Holm
Zdroj: Profimedia
Cris Cyborg vs. Holly Holm

Na Silvestra se noční obloha rozsvítí ohňostroji. Tradiční záležitost spojená s posledním dnem roku nesmí chybět, ale proč si neužít podobné představení již ráno? Ve 4:00 začne přímý přenos z Las Vegas, kde se bude konat poslední UFC galavečer roku a pro diváky je připravená skvělá karta.

UFC 219 bude tím posledním, co nám svět bojových sportů v roce 2017 nabídne. Velmi podařený rok se tak musí stylově zakončit kvalitní startovkou poskládanou především z duelů, které diváky rozhodně nebudou nudit. I proto celou show započne „Natural Born Killer“, tedy Carlos Condit. Jeho přezdívka mluví za vše, je to člověk se zápasením v krvi a bojovým duchem. V posledních zápasech se mu tolik nedařilo, ale rok a půl dlouhá pauza mu snad zajistila dostatečný prostor na odpočinek a vypilování chybek. Jeho soupeř Neil Magny se také stále ještě hledá a chybí mu skalp pořádného jména, jakým Carlos bezpochyby je. Motivace je tedy na straně obou zápasníků.


Dále se představí talentovaná Cynthia Calvillo proti bývalé šampionce, Carle Esparze. Pro Cynthii to bude životní zkouška, zda je již připravená na úplný vrchol a zda se v příštím roce bude moci ucházet o post vyzyvatelky. Carla musí naopak potvrdit své kvality a dokázat, že jí titul právem náležel.
Program doplní i dvojice zápasů v lehké váze. Nejprve se v oktagonu utkají mladé pušky Marc Diakiese a Dan Hooker. Ovšem poté dostane prostor špička této divize, tedy Edson Barboza a Khabib Nurmagomedov.


Lehká divize je velmi zamotaná, s Conorem držícím titul a nově Tonym, majícím titul prozatímní. Nikdo neví, zda se Conor do UFC ještě vůbec vrátí a tak právě Tony potřebuje případného vyzyvatele, který vzejde z tohoto duelu. Doposud neporažený Khabib, s bilancí 24-0, neměl v UFC žádné problémy. Soupeře poráží dominantně jednoho za druhým a nyní chce dokázat i zlepšení postoje, i přesto, že jeho silnou stránkou je boj na zemi, kde své soupeře jednoduše přejíždí.


Edson je naopak milovník postoje, zvláště pak tvrdých kopů. Nakočená kolena, kopy s otočky či devastační kopy na stehna, nic není pro Brazilce problém a soupeř tak nikdy neví, která noha kopne a kam kop dopadne. Svoji výbušnost si již řádně vypiloval, ovšem otázka je zda, ho Khabib nechá v postoji nebo zápas rychle přesune na zem. Skvělý duel dvou zápasníků s odlišnými styly slibuje velkou podívanou.


Zlatý hřeb večera obstarají dámy. O Cris Cyborg se mluví pouze v superlativech a není se čemu divit, když 12 let neprohrála a má neuvěřitelnou sérii knokautů. Cris svou silou a boxem hledá jen těžko sobě rovnou soupeřku a mnohokrát je vám až líto, jak moc dostanou od Cris naloženo. Je tu však jedna žena, která by to mohla změnit. Holly Holm našla jako první recept na Rondu Rousey a podařilo se jí šokovat svět, když vypnula nedotknutelnou Rondu. Tak proč by se jí to nemohlo podařit znovu?


Holly trénuje v jednom z nejlepších gymů na světě a je jisté, že spolu s trenéry daly dohromady jasnou strategii. Proti Cris nemůžete jen tak vyběhnout a začít si vyměňovat údery, to byste rychle skončili na zemi. Holly má ráda kontrolní typy zápasů s velkým odstupem, kde může využít své nebezpečné kopy, pokud by se jí podařilo jedním z nich dobře zasáhnout Cris, tak by bylo druhé šokování celého MMA světa na spadnutí.


Hlavní zápas bude především o tom, zda Holly dokáže přežít bouři od Cyborg. Podobně i Edson bude muset ukázat skvělou obranu proti porazům a perfektní načasování úderů. UFC 219 jednoduše nabídne zajímavě namíchaný koktejl, kde o akci nebude nouzi.


Nenechte si tedy ujít poslední letošní galavečer, živě ve 4:00 na stanici NOVA Sport2 a portálu VOYO.

Lukáš Zduba TN.cz