Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 31. 1. 2018
formule 1 Už to nebude ono

Rána pro diváky! Formule přijdou o krásky na startovním roštu

Grid Girls
Zdroj: profimedia.cz

Ony samy byly mnohdy atraktivnější než celý závod! A možná i proto je vedení F1 s okamžitou platností zakázalo... Sličné "Grid Girls", pohledné dívky na startovním roštu, už ve světě královny motorsportu dál neuvidíme.

Oblíbené "Grid Girls" byly neodmyslitelnou součástí formule 1, teď ale překvapivě musí z kola ven. Zřejmě kvůli celosvětové debatě o sexismu se američtí šéfové F1 rozhodli, že zaběhnutý zvyk ze dne na den skončí.

"I když se dívky na roštu staly během minulých desetiletí tradicí Velkých cen formule 1, máme pocit, že tento zvyk neodpovídá hodnotám naší značky a je v protikladu se společenskými normami dnešní doby.
Nemyslíme si, že tato praxe je vhodná pro formuli 1 a její nové i staré fanoušky," zaskočil diváky marketingový šéf F1 Sean Bratches.

18

Galerie: Populární Grid Girls ve formuli 1

Zdroj: profimedia.cz

Grid Girls

Hodnocení:


Atraktivní slečny pózovaly s tabulkami se jmény a čísly pilotů, po závodě pak vytvářely oslavný špalír třem nejrychlejším. To všechno však rázem skončí, případně budou dívky nahrazeny dětmi.

Sami závodníci se přitom jasně vyjádřili ve smyslu, aby "Grid Girls" pokračovaly ve formuli 1 dál. "Není dobrý nápad rušit něco, co se lidem líbí. Byla by škoda, kdyby z roštu zmizelo potěšení pro každého diváka," prohlásil třeba německý pilot Nico Hülkenberg.

fre TN.cz