nova sport fa cup

Nahá žirafa, gólman při zápase svačil! Bláznivý zápas FA Cupu

Sutton United - Arsenal FC
Zdroj: Profimedia / Twitter

Hráči Sutton United mají za sebou fotbalový svátek. Na vlastním stadionu přivítali v rámci prestižního FA Cupu hvězdný Arsenal a utkání odehráli se ctí. Dál jdou po výhře 2:0 favorizovaní hosté, domácí fotbalisté z páté ligy však svým výkonem rozhodně nezklamali. A nezklamal ani náhradní gólman Suttonu, stočtyřicetikilový pořízek Wayne Shaw, který se během utkání stihl i najíst.

Na stadiónku Suttonu byla hlava na hlavě, však také přijel slavný Arsenal. A domácí byli odhodlaní nenechat superfavoritovi nic lacino a pokusit se vynutit si odvetný zápas na Emirates Stadium.

A dlouho byli ve hře o tento zážitek. Obrana Suttonu odolávala pokusům Kanonýrů až do sedmadvacáté minuty, kdy se po pravé straně prohnal Pérez, místo střely si seběhl do vápna a míč po jeho střeleckém pokusu na zadní tyč doputoval až do brány.

Ještě před koncem prvního poločasu pobavil všechny jeden z fanoušků, který vběhl na hřiště pouze ve spodním prádle a v masce žirafy.

Naháč
Zdroj: Profimedia Fanoušek s maskou žirafy.

Druhý úder houževnatému soupeři zasadil deset minut po přestávce Walcott, který zakončil akci na jeden dotek hráčů Arsenalu.

Jenže kdo by si myslel, že je hotovo, mýlil by se. Fotbalisté v jantarovo-čokoládových dresech totiž nic nezabalili a dál hráli s velkou chutí. A dostali se dokonce do slibných šancí. Nejprve musel Monreal hasit situaci po centru Deacona před dobíhající dvojicí Biamou - Gomis, nejkrásnější okamžik ze strany domácích ale přišal ještě o pět minut později.

To se opřel do balónu právě Deacon a gólman Ospina mohl jen sledovat, kam zamíří. Míč se nakonec opřel jen do břevna a hosté si mohli oddechnout.

Fotbaloví fanoušci čekali, zda v závěru utkání nedostane alespoň na chvíli prostor náhradní brankář Suttonu Wayne Shaw, ale stočtyřicetikilový pořízek nakonec na hřiště nevběhl. Chvíli slávy si přesto pro sebe ukořistil, když jej televizní kamera zabrala, kterak se láduje svačinou.

Sutton tedy nakonec s Arsenalem prohrál 0:2 a s FA Cupem se loučí v osmifinále, fotbalovým příběhům ale konec není. Na svěřence Arsena Wengera totiž ve čtvrtfinále čeká Lincoln City, další klub z páté nejvyšší soutěže.