Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 14. 10. 2018
Rallye Mistrovství ČR

Rallye Příbram vyhrál Václav Pech. V konečném pořadí MČR je druhý!

Zdroj: Nova Sport

Rallye Příbram ovládl posedmé v kariéře Václav Pech. V konečném pořadí mistrovství České republiky obsadil druhé místo. To první drží jistý šampion Jan Kopecký. V Příbrami skončil na druhém místě Jan Dohnal a na třetím Vojtěch Štajf.

"Byly to ovšem nervy až do posledních metrů závěrečné rychlostky, když jsem sledoval, jak odpadají moji soupeři. Navíc Honzovi Dohnalovi to tady sedělo a tahal opravdu fest až do konce. Mám z výhry obrovskou radost, dost už jsem se na ni načekal. Navíc je příjemné být rekordmanem na této tradiční české rallye," cituje slova Václava Pecha ČTK.

 

 

Sobotní etapu vyhrál Jan Černý, ale v rychlostní zkoušce musel kvůli technickým problémům odstoupit. "Bohužel jsem jednou brzy zatočil a na dnešní druhé vložce jsem trefil beton, který tam byl antikatovací. Nebyl v trávě vidět. Myslel jsem, že je z toho defekt, ale ohli jsme rameno. S autem se jelo děsně, ale erzetu jsme dojeli," uvedl Černý.

 

Toho technický problém na Fordu Fiesta R5 velmi mrzel. "Dvakrát jsme vůbec nezatočili a v prvním případě jsme málem trefili sloup. Podruhé jsem věděl, že je konec, že rameno upadlo," dodal Černý.

lju TN.cz