Publikováno 18. 8. 2018
fotbal FORTUNA:LIGA

Rada s Jabloncem znovu vyloupil Slavii, Boleslav si zastřílela

Petr Rada

Po vyřazení z bojů o Ligu mistrů musí hráči Slavie skousnout další tvrdý direkt. Stejně jako v úterý podlehli 0:2, byť po Dynamu Kyjev tentokrát v lize doma Jablonci. Trenér Petr Rada tak červeno-bílé, které sám trénoval, dokázal v lize vyloupit v Edenu už podruhé za sebou. Skvěle si vedla i Mladá Boleslav, která deklasovala 6:1 Opavu.

Jablonec poslal ve 44. minutě do vedení Martin Doležal a pojistku přidal v 77. minutě Tomáš Holeš. Slavii mohl vrátit do utkání Milan Škoda, po hodině hry ale neproměnil penaltu. Jablonec tak bodoval v lize se Slavií pojedenácté za sebou a po pěti kolech má sedm bodů.

Výrazně si doma zastřílela Mladá Boleslav. Hattrickem se o to zasloužil ruský útočník Nikolaj Komličenko, který se tak s pěti trefami v sezoně dostal do čela tabulky střelců. Navíc se podílel i na jedné ze dvou tref Ladislava Takácse a nahrál na gól Tomášovi Ladrovi. Za Opavu na průběžných 1:2 snižoval Matěj Helebrand. Slezané tak mají na kontě po pěti kolech jediný bod, Boleslav po druhé výhře poskočila do středu tabulky.

Fotbalisté Zlína porazili Teplice 1:0, když ve třetím domácím zápase po sobě Ševci rozhodli o bodovém zisku až v závěru utkání. Jedinou branku vstřelil v 93. minutě po pouhých čtyřech minutách na trávníku Alexander Jakubov.

Hráči Liberce doma remizovali 1:1 s Bohemians 1905 a v první lize nezvítězili počtvrté za sebou. Zápas pátého kola na konci první půle gólově otevřel hostující Rudolf Reiter, v 52. minutě vyrovnal náhradník Elvis Mashike Sukisa. Oba týmy ve druhém poločase zahodily řadu šancí.