Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 10.12. 2016 12:31
Nekončí to Dělobuch na fotbale

Pyrotechnika opět na hřišti! Ohrožen byl Mourinhův gólman

Pyrotechnika a José Mourinho
Zdroj: Profimedia / Youtube

Pyrotechnika se stává noční můrou fotbalistů. V poslední době především gólmanů. Během posledního měsíce se stal už třetí velmi nebezpečný prohřešek fanoušků, směrem k samotným hráčům. Dělobuch v polovině listopadu zasáhl polského útočníka Lewandovského, o necelý měsíc později brankáře Anthonyho Lopese a naposledy bouchl v brankovišti Sergia Romera.

Zase, zase a teď znovu. Fanoušci dál ohrožují pyrotechnikou zdraví samotných hráčů. Během jednoho měsíce to udělali minimálně třikrát a nikdy to nebyla žádná sranda. Bylo 11. listopadu a hrálo se kvalifikační utkání o postup na MS. Rumunsko doma hostilo Polsko a na ten zápas dlouho nezapomene útočník hostí Robert Lewandowski.

 


Nejen, že dal dva góly, ale dělobuch, který byl hozený do jeho těsné blízkosti ze sektoru rumunských fanoušků, zasáhl Poláka velmi těsně. "Byl jsem dost blízko a výbuch byl hodně silný. Nejen, že byl hlučný, ale zasáhl i mé oči. Potřeboval jsem pár minut, abych se z toho probral," popisoval Lewandowski.

 

Uplynul necelý měsíc a zase se to opakovalo. Tentokrát v nejvyšší francouzské lize během zápasu mezi Metz a Lyonem. Gólman hostů Anthony Lopes potřeboval po výbuchu prvního dělobuchu ošetřit. Zůstal ležet na trávníku a čekal na lékařskou pomoc. Jenže mezi tím mu z tribuny ještě naložili. Hodili totiž pod jeho tělo druhou petardu a k tragédii nebylo daleko. Rozhodčí kvůli tomu zápas předčasně ukončil.

 

 

Je to necelý měsíc od prvního incidentu a k další tragédii nebylo daleko. Petarda se objevila v zápase Evropské ligy mezi Manchesterem United a Zorya Luhansk. Do velkého vápna ji hodili fanoušci ukrajinského celku. Jediné štěstí v tomto případě bylo, že pyrotechnika bouchla v celkem bezpečné vzdálenosti od brankáře Sergia Romera.

 

 

I když se nic nestalo, mohlo se stát. To samozřejmě nenechalo klidného ani samotného trenéra United Josého Mourinha, který už takhle nejde k ostrým slovům daleko. "Fandili skvěle, ale pak ohrozili našeho brankáře," řekl rozzlobeně portugalský stratég.

 

Fanoušci Zorye jsou dávno bráni za problémové. Potíže dělali už v zápasech proti Fenerbahce a Feyenoordu. Otázkou je, jaký trest pro ukrajinský klub a jeho příznivce za tento počin přijde.

 

 

lju TN.cz