Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 18.6. 2017 10:17
ms 2018 už jen rok

Putin se na fotbalu v Rusku zděsil. Projev viděl poloprázdný stadion

Vladimir Putin na fotbale v Petrohradu
Zdroj: Profimedia
Vladimir Putin na fotbale v Petrohradu

Už se to blíží, Rusové za rok budou pořádat mistrovství světa ve fotbale. A tak se tradičně koná Konfederační pohár, který má prověřit organizaci hlavní akce. Po Petrohradu dorazil i Vladimir Putin a podle reportérů byl docela nepříjemně zaskočený.

Hokejový fanda Putin se možná na fotbal dlouho podívat nebyl, ale při slavnostním zahájení prestižního turnaje byl trochu v rozpacích. Vždyť nebylo vyprodáno! Prezident Ruska viděl v novotou zářící aréně při svém projevu 20 tisíc volných míst.


Pravda, Rusko hrálo zápas s podceňovaným Novým Zélandem a vyhrálo 2:0. Ale i v utkání s outsiderem se Putin trochu nudil a před utkáním měl mít čtvrthodinový rozhovor s trenérem týmu Stanislavem Čerčesovem.

Vladimir Čerčesov
Zdroj: Profimedia Vladimir Čerčesov

Když se pak na tiskové konferenci novináři ptali, o čem šla řeč, zůstal trenér Rusů hodně tajemný. "Jsem diplomat, takže vám k tomu nic neřeknu," sdělil tajemně. V Rusku se mluví i o tom, že Čerčesov ani možná nedovede tým ke startu MS. Nejen Putina totiž musí strašit výsledky národního týmu.

Ruský národní tým
Zdroj: Profimedia Ruský národní tým

Z posledních 16 utkání vyhráli Rusové jen čtyři - s Ghanou, Maďarskem, Rumunskem a Novým Zélandem. Zklamaný Putin tak zřejmě konečně pochopil, že velké věci se od Ruska na fotbalovém MS čekat nedají a to i přesto, že v reprezentaci jsou už i dva naturalizovaní Brazilci.

Vladimir Putin na fotbale v Petrohradu
Zdroj: Profimedia Vladimir Putin na fotbale v Petrohradu

‚Budeme doufat, že chlapci budou hrát s plným nasazením, jako skuteční bojovníci a sportovci a alespoň tím potěší fanoušky," sdělil ruský prezident.


Možná teď začíná litovat, že investoval 800 milionů liber do kandidatury na MS 2018, při které porazil kolébku fotbalu Anglii.

ram TN.cz