Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 18.6. 2017 10:17
ms 2018 už jen rok

Putin se na fotbalu v Rusku zděsil. Projev viděl poloprázdný stadion

Vladimir Putin na fotbale v Petrohradu
Zdroj: Profimedia
Vladimir Putin na fotbale v Petrohradu

Už se to blíží, Rusové za rok budou pořádat mistrovství světa ve fotbale. A tak se tradičně koná Konfederační pohár, který má prověřit organizaci hlavní akce. Po Petrohradu dorazil i Vladimir Putin a podle reportérů byl docela nepříjemně zaskočený.

Hokejový fanda Putin se možná na fotbal dlouho podívat nebyl, ale při slavnostním zahájení prestižního turnaje byl trochu v rozpacích. Vždyť nebylo vyprodáno! Prezident Ruska viděl v novotou zářící aréně při svém projevu 20 tisíc volných míst.


Pravda, Rusko hrálo zápas s podceňovaným Novým Zélandem a vyhrálo 2:0. Ale i v utkání s outsiderem se Putin trochu nudil a před utkáním měl mít čtvrthodinový rozhovor s trenérem týmu Stanislavem Čerčesovem.

Vladimir Čerčesov
Zdroj: Profimedia Vladimir Čerčesov

Když se pak na tiskové konferenci novináři ptali, o čem šla řeč, zůstal trenér Rusů hodně tajemný. "Jsem diplomat, takže vám k tomu nic neřeknu," sdělil tajemně. V Rusku se mluví i o tom, že Čerčesov ani možná nedovede tým ke startu MS. Nejen Putina totiž musí strašit výsledky národního týmu.

Ruský národní tým
Zdroj: Profimedia Ruský národní tým

Z posledních 16 utkání vyhráli Rusové jen čtyři - s Ghanou, Maďarskem, Rumunskem a Novým Zélandem. Zklamaný Putin tak zřejmě konečně pochopil, že velké věci se od Ruska na fotbalovém MS čekat nedají a to i přesto, že v reprezentaci jsou už i dva naturalizovaní Brazilci.

Vladimir Putin na fotbale v Petrohradu
Zdroj: Profimedia Vladimir Putin na fotbale v Petrohradu

‚Budeme doufat, že chlapci budou hrát s plným nasazením, jako skuteční bojovníci a sportovci a alespoň tím potěší fanoušky," sdělil ruský prezident.


Možná teď začíná litovat, že investoval 800 milionů liber do kandidatury na MS 2018, při které porazil kolébku fotbalu Anglii.

ram TN.cz

Diskuze

18.6. | 12:36 reypal
1
Náhlasit nevhodný komentář
Tak to tam má putler pěkný binec,když už na něj i vlastní kálí.