Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 22.11. 2017 13:30
lucerna galavečer boxu

Pupíček a slipy? Rváč, co seřezal Joshuu, dnes boxuje v Lucerně

Anthony Joshua a Mihai Nistor
Zdroj: Profimedia
Anthony Joshua a Mihai Nistor

Box se zase vrací do Lucerny! Když tahle slavná scéna ožije, jde většinou o velkou událost. Tentokrát v srdci Prahy dojde na souboj Kuba vs. Evropa. Vedle dvou českých rohovníků se představí i muž, který před pár lety seřezal Anthonyho Joshuu.

Jmenuje se Mihai Nistor a kdyby nežil v Rumunsku je z něj možná superstar. Ostrý chlapík s dynamitem v levé pěsti se při vzpomínkách na šest let starý souboj jen usmívá. „Každý se mě na ten zápas pořád ptá... Byl to normální zápas. Boxovali jsme a já vyhrál,“ pousmál se na tiskové konferenci. „Dodržel jsme taktiku, kterou mi trenér stanovil, a výsledek byl, jaký byl,“ dodal.


Sál plný novinářů se začal smát. Tak bezelstně mluvit o vítězství nad současnou největší boxerskou celebritou může snad jen tenhle samorost.


Nistor pak překvapil i při vážení. Nemá zrovny vysekanou postavu, pupíček navíc zvýraznily i slipy, které si vzal. Kubánec Yoandy Toriac Ortega působil přece jen sportovněji. Zda to ale ukáže i v ringu, bude jasné večer. Rváče Nistora nikdo nemůže podceňovat.


Ani další zápasy v Lucerně nebudou bezvýznamné. V červeném rohu, patřícím Kubě, bude možné vidět tři olympijské vítěze a držitele hned deseti titulů mistrů světa. Erislandy Savon je dokonce synovcem kubánské boxerské legendy Felixe Savona. Celebritou ve výběru Kubánců je pak Julio La Cruz Peraza, který kraluje kategorii do 81 kilogramů už od roku 2011.

Mihai Nistor na OH 2016
Zdroj: Profimedia Mihai Nistor na OH 2016

Z českých boxerů se v prestižním klání Kuba vs. Evropa představí v kategorii do 56 kilogramů Erik Hulijev, soupeřem již zmíněného Elisandyho Savona bude jedna z největších českých nadějí, teprve 19letý Jiří Havel.


Program souboje Evropa vs. Kuba:
Do 56 kg: Erik Hulijev (ČR) – Javier Ibaňez Diaz
Do 60 kg: Martin Parlagi (Slov.) – Lazaro Alvarez Estrada
Do 69 kg: Paul Wall (Něm.) – Roniel Iglesias Sotolongo
Do 75 kg: Vadim Tukov (Rus.) – Arlen Lopez Cardona
Do 81 kg: Damir Plantič (Chorv.) – Julio La Cruz Peraza
Do 91 kg: Jiří Havel (ČR) – Erislandy Savon Cotilla
Nad 91 kg: Mihai Nistor (Rum.) – Yoandy Toirac Ortega

Všechny zápasy se boxují na 3 x 3 minuty.

ram TN.cz