Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 12.7. 2017 13:41
fotbal velký rozhovor

Rosického návrat na hřiště: Půjdeme do toho zostra, varuje!

Tomáš Rosický
Zdroj: Profimedia
Tomáš Rosický

Za celou uplynulou sezonu odehrál v dresu pražské Sparty přesně 18 minut a víc času strávil v ordinaci, než na trávníku. S novou sezonou ale přichází nová výzva a jak Tomáš Rosický odhalil v rozhovoru, zatím to s ním vypadá dobře. Rozpovídal se třeba i o změnách v týmu nebo nové Slavii.

O zdravotním stavu 36letého záložníka se píšou ságy už hodně dlouhou dobu. Podle svých slov ale konečně chytil dobrou vlnu vedoucí k jeho návratu: "Začal jsem trénovat s týmem. Vypadá to nadějně, ale pořád je tam spousta kolonek, které musím odškrtnout," prozradil a zároveň řekl, že v jeho věku je návrat hodně těžký.


"Musíte se jednoduše držet plánu, zranění si řekne samo. Když něco uspěcháte, hodí vás to zpátky," líčí Rosa, který se zkouší vrátit i po řadě neúspěchů. "Nerad prohrávám! Vracel jsem se, aby Sparta zase hrála Ligu mistrů. Je to velká motivace," prohlásil český fotbalista.

Tomáš Rosický
Zdroj: Profimedia Tomáš Rosický

Když padlo slovo na letní změny, reagoval Rosický velice pozitivně. "Určitě je to bez debat dobrá změna. Lepší profesionalita, organizace, komunikace – už je to vidět. Posune nás to dál a některé problémy, které Sparta má – a bylo jich dost – se umažou. Jediným měřítkem jsou ale až výsledky," trefně poznamenal.

Rosický se samozřejmě musí prosadit i pod novým italským trenérem. Zatím dělá na hráče dobrý dojem. "I když mluví anglicky, všechno od něj pochopíme. Důležité je, že to na nás nenaházel všechno najednou, ale až jakmile jsme všichni schopni to pochopit a dělat dobře, pokračuje dál," prozradila sparťanská 10ka.

Tomas Rosicky
Zdroj: Profimedia

"Máme spoustu nových hráčů, to je obrovský zásah do mužstva, z půlky nový mančaft. Půjdeme do toho hned zostra, musíme vybojovat Evropskou ligu!"

 

"V lize jsou tři dobré mančafty, které hrají o špičku, a vždycky vyleze někdo jako Zlín s krásným příběhem. Ale určitě není špatná! Nadcházející ročník bude bez debat jeden z nejzajímavějších za poslední roky, hlavně tou vizí Ligy mistrů, kvůli které se otevřela stavidla Sparty a Slavie." Ze hry ale nedostává ani Plzeň, kterou pokládá tichou hrozbu. "Nebude se o nich mluvit, nedělali žádné investice jako Sparta a Slavie a budou v nejlepší pozici třetího vzadu," řekl Rosický.

 

Největší konkurent pražské Sparty je samozřejmě od dávných věků Slavie. Ta je v letošním přestupovém období také hladová a přivedla několik hvězdných hráčů. "Všechny tři znám. Danny se mi líbil roky zpátky, je to zajímavý hráč. Ale beru to z té pozice, že díky těmto hráčům bude liga daleko zajímavější. Nic takového tady nikdy nebylo!"

 

A má pravdu, nic takového česká nejvyšší soutěž nepamatuje a boj o titul v letošním ročníku bude hodně prestižní s odkazem na to, jaké velké věci se dějí ještě před jejím začátkem.

dm TN.cz