Publikováno 4. 9. 2017
NHL Skvělá zpráva

Ve stopách Crosbyho! Prosadí se český kluk v NHL? Už má pozvánku

Nicolas Werbik
Zdroj: Instagram

Zlínský odchovanec Nicolas Werbik odešel v mladém věku do zámoří a to se mu také vyplatilo. Českého reprezentanta v mládežnických kategoriích si totiž pozval na nováčkovský kemp tradiční klub New York Rangers. Je možné, že tamější trenéry zaujme a my se tak brzy můžeme těšit na dalšího českého hráče v NHL. Už teď má však mladý útočník skvěle našlápnuto, začínal totiž stejně jako Sidney Crosby!

Devatenáctiletý útočník s hokejem začínal ve Zlíně, kde také zakončil své dosavadní působení v Česku. Po úspěšné sezóně v letech 2014/2015, ve které dokázal nasbírat v dorostenecké soutěži celkem 42 bodů za 28 gólů a 14 přihrávek, totiž zamířil za oceán do týmu Rimouski Oceanic, který hraje kanadskou QMJHL (Quebec Major Junior Hockey League). Ve stejném dresu nastupoval kdysi mimo jiné třeba Sidney Crosby. Jde snad mladý talent ve stopách slavné sedmaosmdesátky? Všechno je možné a zlínský rodák se nyní těší na nováčkovský kemp New York Rangers, který startuje 6. září.
 


Pro Werbika je to velké překvapení. "Mým cílem bylo odehrát dobrou sezónu v zámoří a po sezóně se ukázat na kempu NHL. Jsem moc rád, že jsem dostal příležitost již nyní," řekl slibný centr pro web nhl.cz.

 

Nicolas Werbik, který nyní působí v týmu Youngstown Phantoms, se tak na kempu nejspíš potká se svým někdejším spoluhráčem ze Zlína Filipem Chytilem, kterého Rangers letos v červnu draftovali v prvním kole, a který rovněž obdržel pozvánku na kemp nováčků. Oba talenti se budou moci ukázat na krátkém turnaji v Traverse City, kterého se Newyorský klub účastní pravidelně už jedenáctou sezónu.

nce TN.cz