Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 13. 10. 2017
fotbal další skandál?

PSG opět v problémech! Šéfa velkoklubu vyšetřují za korupci

Paris St. Germain
Zdroj: Profimedia
Témata:

Na hřišti to klape, ale v zákulisí už poněkud skřípe. Poté, co si na přestupovou politiku klubu došlápla UEFA, byl švýcarskými žalobci obviněn prezident Paris St. Germain Násir Chelajfí ve spojitosti s prodejem televizních práv na MS ve fotbale.

Hvězdné trio útočníků Neymar, Cavani a Mbappé střílí jednu branku za druhou a klub ještě v sezóně nepoznal hořkost porážky, přesto není nebe nad PSG bez mráčků.

 

 

V září započala evropská fotbalová asociace vyšetřování v návaznosti na megapřestupy zmíněných Neymara a Mbappého, které se vyšplhaly na částku 400 milionů eur (asi 10 miliard korun). Na základě striktních pravidel Fair play nemůže klub vynakládat výrazně větší částky na přestupy, nežli jsou příjmy klubu. PSG přitom ve stejném období prodalo hráče za "pouhých" 60 milionů eur.

 


Nyní má problém samotný prezident klubu Násir Chelajfí, který je i výkonným ředitelem televizní stanice beIN Sports. Katarský boháč měl, stejně ještě jako jeden nejmenovaný podnikatel, poskytnout určitou formu úplatku bývalému sekretáři FIFA Jeromu Valckemu za zisk televizních práv na světové šampionáty ve fotbale ve letech 2026 a 2030.

 

 


Celý včerejší den prohledávali švýcarští žalobci kanceláře stanice beIN Sports a v tiskovém prohlášení přidali, že celé vyšetřování probíhá v součinnosti s orgány ve Francii, Řecku, Itálii a Španělsku.

 


Jerome Valcke, který má desetiletý zákaz práce ve fotbalovém prostředí, strávil čtvrtek na výslechu. Jeho jméno spojuje nynější korupční kauzu s aférou mezinárodní fotbalové asociace FIFA, která se rozhořela v roce 2015 a mimo jiné se ve spojitosti s ní objevila i jména legendárních fotbalistů Michela Platiniho a Franze Beckenbauera.

TN.cz