Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 2.6. 2017 06:44
nova sport world cup of darts

Senzace! Singapurští šipkaři vyřadili Wrighta s Andersonem!

Singapurští šipkaři vyřadili favorizované Skoty
Zdroj: Nova Sport

Jedno z největších překvapení historie World Cup of Darts zažili diváci ve Frankfurtu hned první večer letošního ročníku. Už v prvním kole se totiž s turnajem rozloučila nejvýše nasazená skotská dvojice Peter Wright a Gary Anderson.

Noví šipkařští hrdinové se jmenují Paul Lim a Harith Lim! Právě tato dvojice se postarala o obrovský šok, když si ve frankfurtské Eissporthalle vyšlápla na jedny z nejlepších borců vůbec, Petera Wrighta a Garyho Andersona.
 

Světová dvojka a trojka, kteří dohromady tvořili nejvíce favorizovaný pár turnaje nastoupili dvojici ze Singapuru téměř na závěr programu úvodního dne World Cup of Darts a od začátku tahali za kratší konec.
 

Předznamenáním formy Singapuřanů byla už úvodní stoosmdesátka Paula Lima, který je na svém čtvrtém World Cup of Darts v řadě. Z dílčího úspěchu se hned zrodil první brejk, který ale vzápětí nedokázali potvrdit a bylo vyrovnáno.
 

Skotským šipkařům to ale nešlo, přišli o další bod na servisu a singapurští hráči tentokrát nezaváhali a proti bývalému světovému šampionovi a vítězi posledního UK Open se dostali do dvoubodového trháku, který se ukázal jako rozhodující.
 

Wright s Andersonem totiž už dokázali pouze zkorigovat na 2:3. Poslední dvě kola pak už patřila opět Limům, když v tom sedmém zradily Garyho Andersona šipky při zavírání na double 9, zatímco Paul Lim zavřel na 100, a ti mohli slavit senzační postup do dalšího kola.

 

Namále měli i další favorité. Velšané Mark Webster a Gerwyn Price museli proti Finsku celý zápas dotahovat ztrátu, nakonec ale v závěru dramatický duel otočili a vyhráli 5:4.
 

Výsledky 1. dne: Řecko - Thajsko - 5:3, Rusko - Hong Kong - 5:3, Irsko - Polsko - 5:3, Španělsko - Japonsko - 5:3, Belgie - Nový Zéland - 5:2, Austrálie - Dánsko - 5:4, Singapur - Skotsko - 5:2, Wales - Finsko - 5:4.

Už dnes večer se v úvodním kole postaví česká dvojice proti favorizovaným Nizozemcům! Jak se František Humpula s Karlem Sedláčkem popasují s Michaelem van Gerwenem a Raymondem van Barneveldem, sledujte v přímém přenosu 2. dne, který začíná ve 20:00 na Nova Sport 2 a VOYO.

msl TN.cz