Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 7.1. 2017 13:08
chapecoense velký den

Jen 54 dnů po tragédii budou hrát! Co řekl přeživší Neto na tréninku?

Neto na tréninku Chapecoense
Zdroj: Twitter / oficiální zdroj, Chapecoense

Den znovuzrození fotbalu v Chapecoense se blíží. Fotbalový klub, který tragicky zasáhla letecká nehoda z konce listopadu, se už s novými hráči sešel k tréninku a naplánovaný má už i zápas. V kabině nechyběl ani Neto, jeden z přeživších pasažérů letadla.

Devatenáct kamarádů už nikdy mezi sebou vkabině neuvidí, přesto se fotbalový klub Chapecoense zvolna začíná nadýchávat k další činnosti. Nově utvořený tým se už dokonce sešel k tréninku a v harmonogramu najdeme i první utkání. Pouhých 54 dnů po tragédii!
 

Osmadvacátého listopadu loňského roku se totiž nejen do fotbalové kroniky zapsalo tím nejtemnějším písmem. Mezi oběťmi havárie letadla, které se zřítilo v kolumbijských horách bylo i devatenáct fotbalistů a čtyřiadvacet dalších členů fotbalového týmu Chapecoense.
 

Záhy však přišla z brazilského klubu odhodlaná zpráva. Tenhle klub neměl kvůli tragédii z fotbalové mapy zmizet. Navzdory nepředstavitelnému smutku zvítězila nezměrná vůle a hráči Chapecoense jsou skutečně opět na hřišti.

Kdo by přišel do kabiny, možná by nevěřil vlastním očím. Na prvním tréninku se totiž sešlo hned 30 hráčů, z toho většina nových. Na své kamarády zde vzpomínali jen tři fotbalisté původního kádru, třicítku doplnili junioři a šestnáct nových borců.
 

Jeden na sebe ale poutal obzvlášť velkou pozornost. I když sám má před sebou ještě dlouhou cestu, aby si opět mohl kopnout do míče, na tréninku nemohl chybět. A při té příležitosti se i rozpovídal. "Jsem šťastný, že žiju, a jsem šťastný, že se mohu zúčastnit těchto okamžiků," přiznal Neto, který byl jedním z mála šťastlivců, kteří nehodu jako zázrakem přežili.

"Klub udělá všechno, aby postavil silný tým," slíbil jednatřicetiletý fotbalista.
 

První krok má Chapecoense za sebou, ten druhý přijde už 21. ledna. To se nově vybudovaný tým střetne v přátelském utkání se slavným Palmeiras.

msl TN.cz