Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 3.10. 2017 13:34
český fotbal sparta vs. slavia

Videorozhodčí v Česku poprvé odvolal penaltu! A zrovna v derby

Pavel Orel
Zdroj: Profimedia

Český fotbal pomalu, ale jistě čeká revoluce. Zavedení videorozhodčího pomohlo odřídit už čtvrtý zápas v Juniorské lize a během derby mezi Spartou a Slavií pak hlavní rozhodčí dokonce odvolal ve prospěch domácích penaltu.

To, že se bude video v aktuální sezoně používat, uvedli zástupci Ligové asociace už před začátkem ligového ročníku.

 

Pět kamer zabírá fotbalové utkání a Roman Hrubeš má všechny pod kontrolou. Behěm posledního roku se z něj stal odborník mezi českými videorozhodčími.

 

A právě  Hrubeš byl tím, kdo v derby mezi mladými sparťany a slávisty poslal videozáznam hlavnímu rozhodčímu Pavlu Orlovi a ten pak nařízenou penaltu odvolal a hráč domácích navíc dostal žlutou kartu za simulování. Za minutu rozhoduto.

 

Jednalo se tak o historicky první odvolanou penaltu v českém fotbale pomocí videorozhodčího. Juniorská Sparta nakonec zápas vyhrála díky gólu Lukáše Juliše 1:0.

 

Fotbaloví fanoušci si tak od jarní části nejvyšší soutěže budou zvykat, že v každém kole budou asitenti u videa v jednom až třech zápasech. V každém případě půjde o televizní utkání, protože k využití systému je potřeba alespoň pět kamer.

mm TN.cz