Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 15.5. 2017 17:28
video když se daří

Hvězda zápasu i první gól v play off: Zámoří se učí jméno Kaše!

Ondřej Kaše a jeho gól v play off NHL
Zdroj: Profimedia
Ondřej Kaše a jeho gól v play off NHL

Je mu teprve 21 let a málokdo o něm do letošní sezony věděl. Ondřej Kaše je ale dnes už jediným Čechem, který má letos šanci vyhrát Stanley Cup. Vlastně ani sám netušil, kolik toho odehraje, ale v play off dostal šanci a chytil jí za pačesy!

Ducks prohráli s Nashville první zápas a i v tom druhém to s nimi nevypadalo dobře. Po nepovedeném vstupu do zápasu, kdy během prvních 9 minut obdrželi 2 branky museli zápas otáčet.


V momentech, kdy se zápas lámal, přišla chvíle českého mladíky. Ondřej Kaše vstřelil v čase 30:41 vůbec svůj první gól v play off NHL a stal se teprve 74. Čechem, kterému se to povedlo.


Od modré čáry vypálil na branku Shea Theodor, gólman jeho pokus vyrazil přímo k českému mladíkovi a ten vystřelil. Střela se odrazila od pravé brusle gólmana Rinneho a doklouzala až za čáru. "Byl to pravděpodobně můj nejdůležitější gól sezóny. Jsem nadšený a opravdu rád. díky němu jsme srovnali na 3:3," vyprávěl český křídelník.


Pocit vítězství byl pro chomutovského rodáka o to sladší, že ho nakonec vyhlásili první hvězdou zápasu. Navázal na Fina Pekku Rinneho, kterému se stejné cti dostalo v zápase číslo 1. Jenže gólman Predatorů tentokrát inkasoval čtyřikrát a pátou branku dal Anaheim do prázdné klece.


"Rinne je dobrý brankář a když prohráváme 2:3, je těžké to otočit. Nám se to povedlo a dostalo nás to do pohody. Série je 1:1 a my jedeme vyhrát do Nashvillu," konstatovala ještě vycházející česká hvězda.


Ondřej Kaše přitom vůbec netušil, zda do NHL prorazí. V roce 2014 sice prošel draftem, ale Anaheim ho vybral až jako 205. v pořadí. První sezónu (2015/2016) strávil na farmě, kde odehrál 34 zápasů a zaznamenal 9 gólů a 9 asistencí. Po sezoně se vrátil zpět do NHL, kde dostal důvěru a začal pravidelně hrát. Zde naskočil do 53 zápasů a nasbíral 15 bodů (5+10).

 

sia TN.cz