Publikováno 10. 8. 2016
pozdrav bude to dobré

První foto z nemocnice: Pomlácená cyklistka pozdravila svět

Annemiek Van Vleutenová
Zdroj: Twitter
Annemiek Van Vleutenová

Zdá se, že bude v pořádku. Nizozemská olympionička Annemiek Van Vleutenová, hrdinka cyklistického závodu žen, se po hrozivém pádu ozvala fanouškům. Až lékaři mluví o třech nalomených obratlích a otřesu mozku, sympatická dívka už spřádá plány na nejbližší dny.

Obrázky s jejím pádem obletěly svět. Kdyby na kluzkém kopci nedostala smyk a ošklivě se nerozbila, zřejmě by pózovala se zlatou medailí. Takhle vyfotila selfíčko s dosti potlučeným obličejem. Ale prý je z nejhoršího venku.

Annemiek van Vleutenová
Zdroj: Profimedia / Twitter Annemiek van Vleutenová

"Ještě jsem v nemocnici s nějakými zraněními a zlomeninami, ale cítím se dobře. Jsem ale mimořádně zklamaná z toho, jak skončil můj nejlepší závod kariéry," sdělila na svém twitteru.
Annemiek Van Vleutenová
Zdroj: Twitter Annemiek Van Vleutenová

A protože dostala spoustu odpovědí, přidala pak ještě další slova. "Čekám na nějaká vyšetření. Doufám ale, že mě dnes pustí domů. Díky za všechny zprávy. Je těžké se vyrovnat se zklamáním, ale také jsem pyšná na naší výkonnost," sdělila. Jistě jí těšilo, že reprezentační kolegyně Anna van der Breggenová nakonec závod vyhrála.


Zda se ona ještě na olympiádu vrátí třeba v Tokiu v roce 2020 zatím není jasné, Annemiek ale rozhodně s cyklistikou končit nehodlá.


"Chtěla jsem na olympiádě ukázat, že na to mám, a možná se mi to povedlo. Možná jsem poznala sama sebe, a zjistila i něco, co jsem dosud netušila. To je pro mě motivací pokračovat. Ale to vědomí, že olympiáda je jen jednou za čtyři roky, nedělá to rozhodnutí jednoduchým," dodala nizozemská hrdinka.

Annemiek Van Vleutenová
Zdroj: Twitter Annemiek Van Vleutenová

Trať cyklistických závodů v Riu je mezitím tvrdě kritizována kvůli špatné bezpečnosti. Kombinace ostrých zatáček, vlhké trati a jiného složení asfaltu, než na jaký jsou cyklisté zvyklí z evropských klání, si vyžádala více než desítku pádů.
 

ram TN.cz

Diskuze

Tento článek zatím nikdo nekomentoval.