Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 19. 5. 2017
Fotbal Skandál na Slovensku

Slovenský fotbalista propašoval na stadion petardy! Už zná trest

Fotbalista pronesl na stadion petardy
Zdroj: Profimedia/Disciplinární komise SFZ

Čas od času pronesou fotbaloví chuligáni na stadion petardy a je z toho většinou pořádný problém. V lepším případě dopadne dělobuch dostatečně daleko od hráče a nikomu se nic nestane. Všichni z fotbalového prostředí proti tomuto nešvaru bojují. Na Slovensku se však našel hráč, který fanoušky v tomto ohledu podporoval. Petardy totiž pronesl na stadion on sám.

Mladý fotbalista hájící barvy druholigového slovenského týmu MŠK Rimavská Sobota Matej Vargic si pořádně u slovenského fotbalového svazu zavařil. Důvodem bylo to, že Vargic pronesl fanouškům na stadión pyrotechniku. 

 

 

"Byl to první případ tohoto druhu, který disciplinární komise SFZ řešila v praxi. Provinilec skutku litoval, ale disciplinární komise SFZ považuje používání pyrotechniky na stadionech za nepřípustné a aby se na tomto jevu spolupodílel kterýkoli člen SFZ a ke všemu hráč, to je úplný vrchol. Uložená disciplinární sankce vychází z disciplinárního řádu SFZ, zároveň ji pokládáme za výchovný a preventivní nástroj k zabránění vzniku obdobných provinění," uvádí se v oficiálním stanovisku DK SFZ.

 

Disciplinární komise SFZ Vargice na svém čtvrtečním zasedání potrestala pozastavením výkonu na dva měsíce, ale tento trest zřejmě není konečný.

lju TN.cz