Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 19. 5. 2017
Fotbal Skandál na Slovensku

Slovenský fotbalista propašoval na stadion petardy! Už zná trest

Fotbalista pronesl na stadion petardy
Zdroj: Profimedia/Disciplinární komise SFZ

Čas od času pronesou fotbaloví chuligáni na stadion petardy a je z toho většinou pořádný problém. V lepším případě dopadne dělobuch dostatečně daleko od hráče a nikomu se nic nestane. Všichni z fotbalového prostředí proti tomuto nešvaru bojují. Na Slovensku se však našel hráč, který fanoušky v tomto ohledu podporoval. Petardy totiž pronesl na stadion on sám.

Mladý fotbalista hájící barvy druholigového slovenského týmu MŠK Rimavská Sobota Matej Vargic si pořádně u slovenského fotbalového svazu zavařil. Důvodem bylo to, že Vargic pronesl fanouškům na stadión pyrotechniku. 

 

 

"Byl to první případ tohoto druhu, který disciplinární komise SFZ řešila v praxi. Provinilec skutku litoval, ale disciplinární komise SFZ považuje používání pyrotechniky na stadionech za nepřípustné a aby se na tomto jevu spolupodílel kterýkoli člen SFZ a ke všemu hráč, to je úplný vrchol. Uložená disciplinární sankce vychází z disciplinárního řádu SFZ, zároveň ji pokládáme za výchovný a preventivní nástroj k zabránění vzniku obdobných provinění," uvádí se v oficiálním stanovisku DK SFZ.

 

Disciplinární komise SFZ Vargice na svém čtvrtečním zasedání potrestala pozastavením výkonu na dva měsíce, ale tento trest zřejmě není konečný.

lju TN.cz

Diskuze

Tento článek zatím nikdo nekomentoval.