Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 2.1. 2018 16:20
Fotbal Půjde do Barcy

V Liverpoolu běsní: Sponzor propálil přestup Coutinha do Barcy

Coutinho
Zdroj: Profimedia

Společnost Nike, která tradičně obléká hráče FC Barcelona, na svých webových stránkách po několik hodin nabízela dres Philippe Coutinha v barvách katalánského velkoklubu. Problémem je, že prodej hráče nebyl oficiálně oznámen, i když se o něm dlouhé měsíce spekuluje. Skandál podle britských médií pěkně dopálil představitele FC Liverpool, za který Coutinho nastupuje.

O přestupu brazilského reprezentanta se hodně psalo a mluvilo už v létě, nakonec ale z jednání sešlo. Na Camp Nou pak zamířil francouzský rychlík Ousmane Dembélé, který se ale brzo vážně zranil a navíc je považován spíše za investici do budoucnosti. Proto se v zimě předpokládalo pokračování přestupové ságy s krycím jménem Coutinho.

 

Takový začátek přestupního období nového roku ale asi očekával málokdo. Americký oděvní gigant Nike začal už o víkendu (ještě před začátkem přestupního období) propagovat barcelonský dres s hráčovou jmenovkou. Na internetovém „letáku“ se psalo: „Phillipe Coutinho je připraven rozzářit Camp Nou. Pořiďte si dres FC Barcelona pro sezonu 2017/2018 s jeho jménem.“

 

 

Nike text brzo stáhlo, ale to už se informace šířila po nejrůznějších sociálních sítích a webech. V Liverpoolu se tato opovážlivost pochopitelně nesetkala s pozitivní reakcí. Podle Telegraph je vedení Reds připraveno Barcelonu pěkně „podusit“ a bude za brazilského kouzelníka požadovat „astronomickou částku“.

 

Chris Bascombe z britského deníku považuje celou situaci za „výjimečnou marketingovou ostudou“, ze které se nemůže vyvinit ani samotná Barcelona. K jejím okolnostem se navíc Nike odmítlo vyjádřit, což dle anglického autora vyvolává dojem určité formy intrikování.

 

 

Jürgen Klopp, trenér Liverpoolu, nicméně zůstává podle tamních médií klidný. „Nemohlo by mě to zajímat méně, ale někdo mi o tom řekl… Akorát jsem si pomyslel: ‚Wow‘,“ vysmál se spekulacím dle The Guardian.

 

Katalánský klub je (na základě informací španělských médií) ochoten za špílmachra zaplatit až 150 milionů eur (asi 3,8 miliardy korun). 110 milionů z celkové částky by putovalo přímo na účet liverpoolských, zbylých 40 milionů eur by anglický klub dostal v nespecifikované formě. Brazilec by se tak stal nejdražší posilou vedoucího klubu španělské ligy v historii.

 

 

Příchod Coutinha si přejí i fanoušci Barcelony. Podle hlasování katalánského deníku Sport 70 procent oslovených příznivců souhlasí s jeho nákupem. Za nynějších okolností se ale nedají očekávat lehká jednání.

TN.cz