Publikováno 23. 2. 2018
Doping Nepochopitelné

Provokace? Ruska podezřelá z dopingu takto pózovala před testy!

Nadezhda Sergeeva
Zdroj: Profimedia

Bobistka Naděžda Sergejevová je druhým ruským olympionikem s pozitivním dopingovým testem na hrách v Koreji. Sama přitom pár dní před testováním pózovala v tričku s nápisem „Já nedopuji“.

Kampaň „Já nedopuju,“ které se zúčastnila i Naděžda Sergejevová, asi teď ztrácí svůj význam. Vždyť právě zmíněná bobistka měla pozitivní dopingový test. Je tak mnohým pro smích a někteří dokonce tvrdí, že to byla jen provokace. Podívejte se, jak pózovala s trikem, který má být právě symbolem boje proti zakázaným látkám…

 

13

GALERIE: Naděžda Sergejevová

Zdroj: Instagram

Naděžda Sergejevová

Hodnocení:

 

Pozitivní test Sergejevové potvrdil šéf ruského svazu bobistů Alexander Zubkov, jenž sám kvůli dopingu přišel o dvě zlaté medaile ze Soči. Podle něj měla třicetiletá závodnice v těle zakázanou látku trimetazidin obsaženou v léku na srdce.

 

Sergejevová obsadila ve středečním závodu s brzdařkou Anastasií Kočeržovovou 12. místo. Pozitivní vzorek odevzdala při mimosoutěžní kontrole už v neděli. O pět dnů dříve podle Zubkova odevzdala test negativní. Mezinárodní olympijský výbor (MOV) ani arbitrážní soud CAS se zatím nevyjádřily.

 

O první dopingový případ Olympijských sportovců z Ruska se v Koreji postaral curler Alexandr Krušelnickij a přijde o bronz ze soutěže smíšených dvojic.

 

 

Jeho nález meldonia spolu s pozitivním testem Sergejevové jsou pro Rusko vážnou komplikací před plánovaným jednáním MOV, který by měl v sobotu rozhodnout, zda formálně zruší pro zemi trest. Rusové věřili, že suspendace by mohla být ukončena a už při nedělním závěrečném ceremoniálu v Pchjongčchangu by mohli mít zpátky svoji státní vlajku.

lju, ČTK TN.cz