Aktualizováno 13.11. 2016 10:33
ufc vysmál se mu do očí

Provokoval s rukama za zády! A pak McGregor přepsal historii

Conor McGregor vs. Eddie Alvarez
Zdroj: Twitter
Conor McGregor vs. Eddie Alvarez

Conor McGregor od této noci drží dva mistrovské pásy v UFC a je vůbec prvním bojovníkem, kterému se to podařilo. Duel s Eddiem Alvarzem ale měl natolik pod kontrolou, že občas až nechutně provokoval. Ve druhém kole pak svého rivala poslal sérií úderů k zemi.

Neojčekávanější galavečer skončil jednoznačně. Lámal nejrůznější rekordy, ale ten hlavní náleží Conorovi McGregorovi. 

Prázdné ulice v USA, hvězdy největšího kalibru v prvních řadách a především miliony lidí u obrazovek. To vše dokázalo zařídit především hlavní zápas mezi šampionem lehké váhy, Eddiem Alvarezem a šampionem pérové váhy, Conorem McGregorem.

V zápase, kde se McGregor mohl stát poprvé v historii UFC šampionem hned dvou váhových kategorií najednou, bylo v sázce hodně. Ale Alvarez měl pro McGregora představit svým stylem boje, jednoho z nejnepříjemnějších protivníků, na které mohl narazit.

Jenže McGregor působil neuvěřitelně klidně a Eddie rychle zjistil, že Conorova levačka není jenom na okrasu. Divákům hned naběhl moment, kdy McGregor poslal Alda za 13 sekund k zemi a i Alvarez si po jenom úderu sedl. Eddie navíc zjistil, že projít přes delší McGregorovi ruce nebude úplně snadné.

První kolo s opravdu povedenými údery McGregor v klidu dobojoval. Takovou kontrolu čekal jen málokdo a i Alvarezův roh o přestávce působil velmi rozhozeně. Eddieho specialitou bývá vzbuzení “bojového psa” v sobě. Ten se ale opravdu nedostal ke slovu. Údery Alvareze na McGregora sotva dosáhly. Namísto toho přišly další kombinace, které McGregor rozdával v druhém kole s přesností chirurga. A to byl také začátek rychlého konce.

 

V polovině druhé kola se Alvarez sesypal na zem a rozhodčí okamžitě zasáhl. V ten moment se snad probudilo celé Irsko a i New Yorští Irové spustili svůj chorál. Jejich hvězda najednou držela dva mistrovské pásy najednou. Výkonem, který umlčel řady kritiků a odpůrců, Conor ukončil veleúspěšný rok. Po ohlášení se pouze rozčiloval, proč dostal pouze Eddieho pás. Ale i druhý nakonec po pár minutách dostal.

New York byl svědkem opravdu historického momentu. Svou výjimečnost si ale určitě najde i v historii samotné Madison Sqaure Garden.


Reprízu UFC 205 budete moci v odpoledních hodinách sledovat na VOYO.
 

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

POTEČE KREV! Zpěvák? Možná ne nadlouho. Ben Cristovao oznámil, že chystá novou kariéru

ram TN.cz