Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 10. 1. 2017
MMA to prý neměla říkat

Proslov na Glóbech: Meryl Streep proti sobě poštvala svět MMA!

Meryl Streepová
Zdroj: Profimedia
Meryl Streepová

UFC, respektive MMA, si za poslední roky vybudovala slušnou fanouškovskou základnu i v řadách hollywoodských hvězd. Ovšem na Zlatých glóbech, které se o víkendu rozdávaly, zazněla od jedné z filmových hvězd ostrá slova. Do úst si vzala svět oktagonu Meryl Streepová!

Mnozí diváci si mezi zápasy zvykli vídat známé tváře, od těch sportovních až po ty filmové. Ti nejoddanější se dokonce chopili šance, a když se UFC minulý rok prodávalo, tak si část této organizace koupili. Mezi tato jména patří např. Sylvester Stallone, Mark Wahlberg, Ben Affleck, Maria Sharapova nebo sestry Willliamsovy. Ale ne všichni stojí na jedné straně barikády.


Na víkendovém slavnostním předávání Zlatých glóbů si jen málokdo troufal říct, že přijde slovo i na MMA. A ještě méně lidí by odhadlo, že to bude Meryl Streep, kdo se postará o rozruch.


„Kdo jsme my a co je vlastně Hollywood? Je to jen skupina lidí z různých míst. Takže Hollywood se hemží cizinci. Pokud je ale budeme všechny vykopávat pryč, tak se nebudeme mít na co dívat; jen na fotbal a smíšená bojová umění, která nejsou uměním.“


Poslední věta tedy jasně mířila na všechny, co se zajímají o MMA. Především pak samotní zápasníci to musí brát jako tvrdou ránu pod pás, protože co tedy celé roky pilují? Proč trénují několikrát denně a většinu dnů v týdnů?


Nebylo třeba dlouho čekat a reakci na vyjádření Meryl Streep vydal sám Dana White, prezident UFC. „Samozřejmě, že se jedná o umění. Tihle zápasníci, tito muži a ženy, jsou tak talentovaní. Trénují celý jejich život, aby se stali nejlepšími na světě. Říct něco tak hloupého je stejné jako říct, „Ona není talentovaná herečka“, kterou ovšem je. Ona je velmi talentované herečka.“


A co si myslíte o vyjádření Meryl Streep Vy? Myslíte si, že má opravdu právo toto tvrdit?

Lukáš Zduba TN.cz