Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 23. 1. 2018
fotbal Nová hvězda Arsenalu?

Propálil Arsenal přestup hvězdy? Video o Aubameyangovi smazal!

Pierre-Emerick Aubameyang
Zdroj: Profimedia
Pierre-Emerick Aubameyang

Sotva se podařilo týmu z Emirates Stadium uzavřít jednu velkou přestupovou ságu, už se nejspíše přiblížil další veletoč v jejich kádru. Britské noviny vydatně spekulují o příchodu velké útočné hvězdy, dortmundského Pierra-Emericka Aubameyanga. Dohady přiživila již oficiálně oznámená posila londýnského klubu, Henrik Mchitarjan.

Že nebude v Arsenalu během lednového přestupového období klid, to se předpokládalo. Ale verva, se kterou se Arséne Wenger pustil do změn, to mnohé, vzhledem k jeho konzervativnímu přístupu, překvapilo.  

 

Francouz nejdříve dokončil vlastně vynucený přestup Alexise Sanchéze do Manchesteru United, aby hráče v létě neztratil zcela bez náhrady. Svému klubu tak alespoň zajistil náhradu v Henriku Mchitarjanovi, kterého ale Mourinho v letošní sezóně téměř nestavil.

 

 

Tímto transferem se trenérská legenda nejspíše nezastaví. V rukávu drží ještě jedno eso v podobě Pierra-Emericka Aubameyanga z Borussie Dortmund. Africký rychlík si chce vynutit přestup do většího klubu a to by Arsenal měl splňovat. Wenger na tiskové konferenci jednání mezi oběma kluby potvrdil. „Nejsme ale blízko dohodě s Dortmundem či kýmkoliv jiným,“ mlžil podle deníku Daily Mail.

 

Do Dortmundu o víkendu sice dorazila delegace Kanonýrů, ale zřejmě nepřiměla klub z Vestfálska k prodeji. Podle zpráv německých médií si BVB žádá za Aubameyanga až 70 milionů eur (asi 1,7 miliardy korun).

 

Z Wengerova pondělního vyjádření lze usuzovat, že taková částka je pro něj moc vysoká: „Nesmíte zapomenout na finanční restrikce od bank, protože jsme postavili stadion. Poslední roky jsme tvrdě pracovali, abychom zbohatli a peníze musíme utrácet smysluplným způsobem.“

 

 

Řešením by mohla být další výměna hráčů. Pokud by se Aubameyang do Londýna opravdu přestěhoval, přebytečným by se v klubu najednou stal francouzský forvard Olivier Giroud. Výměna těchto dvou hráčů by se jevila jako rozumná, ale je otázkou, zdali by měl Dortmund zájem o jiný typ hrotového hráče, kterému je navíc už třicet jedna let.

 

Olej do ohně spekulací v neděli přilil i Henrik Mchitarjan, který už byl spoluhráčem Aubameyanga v Borussii.

 

Podle fanoušků se měl údajně ve videu, které na sociální sítě přidal samotný Arsenal, vyjádřit v následujícím smyslu: „Pierre, nechceš sem taky přijít?“ Někteří fanoušci si zprávu automaticky přebrali jako potvrzení dalšího přestupu hráče do jejich milovaného klubu. Dohadům klub úplně nepomohl ani tím, že následně video z internetu smazal.

 

Ať už je pravda jakákoliv, je zřejmé, že se začíná rozbíhat další velká přestupová sága letošní zimy.

TN.cz