Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 24.5. 2017 18:09
otazníky proč se to stalo?

Řeší se sluchátka, přednost v jízdě i rychlost. Proč zemřel Hayden?

Nicky Hayden před tragickou jízdou na kole
Zdroj: Instagram
Nicky Hayden před tragickou jízdou na kole

Nicky Hayden zemřel, podlehl zraněním, které utrpěl při nehodě mezi italskými městy Riccione a Tavoleto. Stále ale není objasněno, proč k tragickému střetu došlo. Řidič možná překročil povolenou rychlost, ale Hayden nedal přednost v jízdě a zřejmě měl i na uších sluchátka.

Spis státního zástupce po pondělním oznámení úmrtí americké hvězdy světa MotoGP změnil název ze "zranění na silnici" na "smrt na silnici". Podle italských zákonů může viník, pokud poruší pravidla silničního provozu v takovém případu dostat trest na 2 až 7 let.

Nehoda Nickyho Haydena
Zdroj: Profimedia Nehoda Nickyho Haydena


Třicetiletý řidič, dělník z nedalekého městečka, jehož auto srazilo Nickyho Haydena, už našel právníky. Zůstává ale po složení kauce na svobodě a čeká se na rekonstrukci případu.


Podle deníku Corriere Romagna už vyšetřovatelé mají k dispozici videozáznamy ze dvou úhlů. Hayden bohužel nerespektoval dopravní značku a nezastavil při přejezdu hlavní silnice. Otázkou je, zda měl řidič čas reagovat. Druhé video pak ukazuje záběry, jak Haydenovo tělo narazí do předního skla a je katapultováno.

Nehoda Nickyho Haydena
Zdroj: Profimedia Nehoda Nickyho Haydena


Ze záběrů videa nezle určit, zda měl v době nárazu americký jezdec na uších sluchátka. Jisté ale je, že na asfaltu zůstal mobilní telefon s připojenými sluchátky a hudbou až do příjezdu městské policie.


Video mají k dispozici inspektoři dopravní policie, kteří připravují zprávu o nehodě. Obhájci řidiče už ale varovali před šířením videa.

Vzkazy na dveřích nemocnice v Ceseně
Zdroj: Profimedia Vzkazy na dveřích nemocnice v Ceseně

Třicetiletý muž z peugeotu nyní čeká na analýzu, zda jeho rychlost byla přizpůsobena stavu vozovky a nepřekročil 50 kilometrů v hodině, která je v městské zástavbě v Itálii povolena. odpovědi na všechny otázky by měly být zodpovězeny do konce července.


Rodina Nickyho Haydena už mezitím organizuje přesun bezvládného těla do domovského Kentucky. povolení k návratu by měl dát už ve středu sám prokurátor okresu Rimini.

Corriere Romagna, ram TN.cz