Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 4. 8. 2017
sparta záhada na letné

Proč nebyl Lafata v základu? Hrál proti Bohemce, vysvětlil kouč

Tomáš Rosický, Andrea Stramaccioni a David Lafata
Zdroj: Profimedia
Tomáš Rosický, Andrea Stramaccioni a David Lafata

Konec v evropských pohárech. S tím se Sparta už musela smířit. Trenér Andrea Stramaccioni poprvé slyšel z tribun pískot a urážky. A na tiskové konferenci po zápase s Crvenou Zvezdou Bělehrad vysvětloval , proč nehráli Tal Ben Chaim, David Lafata a Tomáš Rosický od začátku.

Miliony investované do nákupů posil se nevyplatily. Sparta bude hrát jen domácí ligu a MOL Cup.


„Rozumím, že fanoušci jsou zklamaní z vyřazení z Evropské ligy hned na začátku a všichni si v týmu uvědomujeme, že jsme je zklamali. Jedinou možností, jak na to odpovědět, jsou výhry v dalších zápasech,“ řekl trenér Stramaccioni, který poprvé čelí obrovské kritice.


Fanoušci se divili, že Letenští hráli bez tří nejvýraznějších osobností: „Tomáš Rosický nebyl v základu, protože nemůže zatím hrát více než třicet minut. Ben Chaim zatím nemá na víc než na poločas."


Bohužel přiznal, že hráče, kterého kupoval jako tvůrce hry, Sparta dostala nepřipraveného na nejdůležitější zápasy sezony.
Na hřišti se opět trápil i Marc Janko, ač by ribuny rády viděly na place osvědčeného kanonýra. "David Lafata nehrál od začátku, protože odehrál téměř devadesát minut v neděli proti Bohemians a navíc jsme chtěli mít připraveného Marka Janka jako jedničku pro zápasy Evropské ligy,“ vysvětloval trenér absence některých hráčů v základní sestavě.


Spartu čeká další revoluce. Spousta fotbalistů bude muset pryč. „Budeme s vedením klubu řešit odchody některých hráčů, protože jen na ligovou soutěž máme v tuto chvíli široký kádr, takže někteří odejdou na hostování,“ vysvětlil sparťanský trenér.
 

Stramaccioni přesto zůstává optimistou: "Je snadné si věřit, kdy se výsledkově daří, ale v takových momentech, jako byl tento, se rodí tým. Věřím, že tento těžký moment nás posílí a je potřeba, aby si to hráči vyříkali a podrželi se navzájem,“ dodal nakonec.

ram sparta.cz