Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 11. 4. 2018
Autobiografie Všechno otevřeně

Proč napsala Koukalová knihu? Takhle to vysvětlila fanouškům!

Gabriela Koukalová
Zdroj: Profimedia
Gabriela Koukalová

Každá mince má dvě strany. I Gabriela Koukalová má dvě tváře. Tu jednu každý zná. Usměvavá biatlonistka, která chrlí pozitivními slovy do všech stran. Tu druhou tvář, která je podstatně méně šťastná, tu popsala Koukalová ve své knize. Na sociální síť napsala, jaký k tomu měla důvod.

Nemá chuť do biatlonu a má to důvod. Ten mnohé šokoval. Popsala ho ve své knize, v autobiografii. "Měla jsem anorexii a bulimii, možná kombinaci obojího. Je to tak. Už se nechci skrývat a vymýšlet si. Vím, že to bude teď téma a věřím, že na to jsem připravená. V následujících týdnech budu odpovídat na otázky medií a je to tak správně. Je třeba toto tabu zbořit," uvedla Koukalová na svém Facebooku.

 

 

A jaký byl důvod, že se Koukalová rozhodla otevřeně popsat svůj soukromý život? "Dlouho jsem se ptala sebe sama, jestli to mám dělat, jestli má smysl psát životopis. Ale motivace byla nakonec jasná. Život nikoho z nás se nedá popsat v žádném rozhovoru ani v televizním dokumentu, kniha je pro mě to nejlepší. Věřím, že můj příběh může pomoci spoustě sportovců, i mnoha holkám, které měly nebo mají podobné problémy, jako jsem měla já. I všem lidem, kteří se potýkají s nepřízní osudu nebo bojovali či bojují s nějakým onemocněním," vysvětlila nejúspěšnější česká biatlonistka.

lju TN.cz