Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 18.12. 2017 16:07
záhada co všechno je jinak?

Olympijská sezona je bídná. Probudí se biatlonisté? ANKETA

Ondřej Moravec
Zdroj: Profimedia
Ondřej Moravec

Splaska snad bublina? Nebo ještě bude dobře? Čeští biatlonisté tápou a sport, který měl dělat na olympijských hrách radost, řeší krizi. Fanoušci byli nejdřív shovívaví, ale po třetím podniku Světového poháru už pomalu začínají rezignovat. Medaile z Koreje budou zázrak.

V Soči se Češi radovali z pěti medailí, tří stříbrných a dvou bronzů. Pokud to zacinká v Pchjongčangu, bude to možná zázrak. A poslední tři sezony, to byl jeden velký koncert. Zářila Gabriela Soukalová, po svatbě i Koukalová a když se k ní přidal Ondřej Moravec nebo Michal Šlesingr, dokázali Češi konkurovat i světové špičce. A to nejen v individuálních závodech, ale i ve štafetách.


Letos je česká bilance prachmizerná. Nejlepšího výsledku dosáhla Eva Puskarčíková, a to sedmího místa ve švédském Östersundu. V průběžném hodnocení je nejlepší česká závodnice na 15. místě. U mužů jsou výsledky ještě o level horší.

Anketa

Budou zase biatlonisté sbírat medaile?

Hlasovalo 258 lidí.

Co je jinak? Prvním faktorem je absence hlavního českého esa. Gabriela Koukalová vlastně ještě vůbec netuší, zda naskočí do rozjeté sezony, a neví to ani realizační tým české reprezentace.
Problém má i Ondřej Moravec, který dlouho laboroval se zdravotními problémy a přípravu na sezonu začal v době, kdy všichni už měli základ vybudovaný.

Ondřej Moravec
Zdroj: isifa.com

Za očekáváním je ale i zbytek českého pole. Nejedou lyže, nepřesná je i střelba. Jedinou nadějí snad zůstávají slova Michala Krčmáře. „Letos jsme se víc zaměřili na vytrvalost a sílu. Závod od závodu se cítím lépe,“ sdělil nejlepší z českých mužů.


Možná opravdu čeští trenéři zvolili jinou formu přípravy právě s ohledem na olympiádu. A forma biatlonových nadějí bude gradovat právě na začátku února. Aspoň tak se vyvíjí situace okolo Moravce s Krčmářem.

Gabriela Koukalová
Zdroj: Profimedia

A pokud ne, tak možná biatlonová euforie na nějaký čas utichne. Jedna sezona, bohužel zrovna olympijská, bude ztracená. A bude se muset začít zase znovu.

 

ram TN.cz