Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 9. 11. 2017
fotbal trest pro Slavii

Problémy v Edenu: Pokuta za fanoušky a Bořil mimo hru

Fanoušci Slavie
Zdroj: Profimedia

Pražská Slavia má další problém. K matným výsledkům na hřišti se nyní přidaly i trable mimo něj, neboť za výtržnosti fanoušků v utkání s Libercem musí klub zaplatit pokutu 120 tisíc korun. A aby toho nebylo málo, do konce podzimu byl suspendován obránce Jan Bořil.

Úřadující mistr ligy z Edenu teď neprožívá nijak oslnivé období. Po posledním nezdaru v Plzni ztrácí na špici tabulky už 14 bodů a mluví se o neshodách na trase trenér - hráči, teď navíc přišla další rána v podobě trestu od disciplinární komise Ligové fotbalové asociace (LFA).

Ta udělila vršovickému klubu pokutu 110 tisíc korun za řádění fanoušků při utkání s Libercem. Příznivci sešívaných totiž používali pyrotechniku a dopouštěli se výtržností, za což Slavii navíc hrozí také uzavření stadionu. 

A aby toho nebylo málo, Slavia přišla do konce podzimu ještě o člena základní sestavy - krajního beka Jana Bořila. 

Jan Bořil
Zdroj: Profimedia


Ten dostal v Plzni čtvrtou žlutou kartu v sezoně, takže musí vynechat příští kolo s Duklou. Zároveň ale přijde i o následné zápasy s Jabloncem a Ostravou, neboť ho disciplinárka dodatečně potrestala flastrem na dva duely za surovou hru.

Bořil se provinil v utkání s Libercem, kdy v souboji bez míče zákeřně nakopl Martina Graiciara. U sudího mu to ještě prošlo, u disciplinárky už ale nikoliv. 

fre TN.cz