Aktualizováno 18.3. 2017 15:43
zranění musel střídat

Problém pro Arsenal! Brankář Čech nedochytal kvůli zranění

Zraněný Petr Čech

Gólman Petr Čech nedochytal utkání Arsenalu proti fotbalistům West Bromwich Albion. Bývalá reprezentační jednička musela opustit hřiště za stavu 1:1 poté co si přivodil zranění při přihrávce spoluhráči.

Už před utkáním se Arsenal nenacházel zrovna v ideálním rozpoložení. V Premier League patří londýnským fotbalistům až páté místo, z posledních čtyř ligových utkání vyhráli jediný. V Lize mistrů jim navíc Bayern ve dvou osmifinálových zápasech nasázel deset gólů a nevole fanoušků vůči kouči Wengerovi přerostla v demonstrace v ulicích.

Před týdnem sice vybojoval Arsenal postup do semifinále FA Cupu, ale vzhledem k soupeři, jímž byli hráči Lincolnu, šlo víceméně o povinnost. A dnes přišla další pohroma pro Gunners. Už během první půle utkání proti WBA musel ze hřiště odejít gólman Petr Čech.

Dlouholetý brankář české fotbalové reprezentace se zranil po rohovém kopu soupeře, když chtěl přihrát spoluhráči. Sotva se tak ale stalo, bylo hned jasné, že je zle. A věděl to i Čech. Ihned začal signalizovat směrem k lavičce, že bude muset střídat, což se po ošetření i stalo.

V osmatřicáté minutě, kdy Čecha na hřišti nahrazoval David Ospina, byl stav nerozhodný 1:1, když těsně předtím český gólman tvrdý pokus Fletchera. Ve druhém dějství pak kolumbijský gólman dvakrát inkasoval a Arsenal prohrál 3:1.