Publikováno 13. 10. 2017
NHL vše je jinak

Šipačovův začátek konce? Hvězdný příběh v NHL se nekoná!

Vadim Šipačov
Zdroj: Profimedia

Vadim Šipačov, hokejista, který z KHL přišel do nově vzniklého Las Vegas jako hvězda, možná z organizace Golden Knights uteče. Nedaří se mu a vedení nijak neoslnil. Na farmě se ruskému útočníkovi hrát nechce.

Z Ruska odcházel Šipačov jako třetí nejproduktivnější hráč KHL. Svému Petrohradu pomohl v základní části 76 kanadskými body a s hvězdným SKA, ve kterém hraje třeba i Dacjuk či Kovalčuk, slavil zisk Gagarinova poháru. Nebylo tak divu, že po něm po sezoně sáhlo nově vzniklé Vegas.

 

 

V týmu Golden Knights měl být rodák z Čerepovce prvním centrem. Vůbec poprvé si mohl vyzkoušet NHL. Jenže na tréninkových kempech moc nezaujal. Teď to vypadá, že za první tým hrát nebude a měl by působit v AHL. Jeho smlouva totiž umožňuje, že může jít na farmu bez toho, aniž by musel projít listinou volných hráčů, kde by hrozilo, že si ho zabere jiný tým v NHL.

 

Jenže Šipačov nešel za moře, aby se plácal v AHL. „Je naštvaný. Stanovil si termín, do kterého chce začít hrát, jinak uteče do Ruska,“ napsal na sociální síť novinář Aivis Kalninš zákulisní informaci. Stane se tomu tak?

lju TN.cz