Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 16. 1. 2018
hokej Překvapení nominace

Víc udělat nešlo, nechápe Růžička Jandačovo opomenutí

Josef Jandač a Martin Růžička
Zdroj: profimedia.cz

Z olympijské nominace hokejového kouče Josefa Jandače vzešel jako největší poražený. Zkušený střelec Martin Růžička bude na turnaji v Jižní Koreji chybět, což v něm samožřejmě vyvolalo obří zklamání.

Na posledním turnaji Euro Hockey Tour se v utkání s Finskem blýsknul hattrickem, ani to mu ale k letence do Pchjongčchangu nestačilo. Stejně jako jeho 23 extraligových branek, které z něj dělají druhého nejlepšího střelce této sezony...

"Není to jednoduché, musím říct, že mě to hodně mrzí. Olympiádě jsem obětoval jsem dost, snažil jsem se tomu dát všechno. Víc jsem asi udělat nemohl," soukal ze sebe smutný Martin Růžička v rozhovoru pro deník Sport.


Že ho Jandačovo rozhodnutí zaskočilo, je více než zřejmé. "Náznaky žádné nebyly, ale tak nějak v koutku duše jsem věřil, že by to vyjít mohlo. Cítím se dobře, to musím zaklepat, dařilo se mi i na nároďáku. Bohužel to nevyšlo," poznamenal tahoun Ocelářů.

Sám Jandač oznámil, že nenominovat Růžičku bylo zřejmě nejtěžší rozhodnutí, které musel učinit. Dvaatřicetiletý střelec to teď musí nějak vstřebat. "Nechci se pouštět do přestřelek. Po hattricku je těžké něco dalšího udělat, každý čeká další góly, ale není úplně jednoduché takový zápas opakovat," poznamenal Růžička.


Abcence v nominaci prý nejvíc zasáhla jeho otce. "Ani pro něj to nebylo jednoduché, hodně to prožívá. Volal mi s odstupem po nominaci. Říkal, že to musel skousnout, že byl hotový. Volal, snažil se mě povzbudit. I kamarádi mi píšou, rodina taky. Hlavu nahoru!" snaží se třinecký snajpr zůstat aspoň trochu pozitivní. 

fre TN.cz