Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 13.4. 2017 12:47
tenis má formu

Příslib pro Fed Cup! Mladá Češka smetla o 173 míst lepší hráčku

Markéta Vondroušová
Zdroj: Profimedia

Fakt, že největší české tenisové hvězdy nebudou k dispozici pro semifinálové utkání Fed Cupu proti USA, nemusí být nutně problémem. Dokazuje to teprve sedmnáctiletá Markéta Vondroušové, které se před její premiérou v týmové soutěži daří.

Je jí teprve sedmnáct, ale na tenisových kolbištích už Markéta Vondroušová poráží o poznání zkušenější hráčky. Za své výkony si už dokonce bývalá světová juniorská jednička vysloužila pozvánku do fedcupového týmu na semifinálové utkání proti USA.
 

A dokazuje, že si ji zaslouží. Naposledy se o tom přesvědčila Němka Annika Becková, které česká tenistka povolila jen čtyři hry a přehrála ji 6:1, 6:3. Becková je přitom na žebříčku WTA na 60. místě, tedy o plných 173 příček výše než česká talentovaná hráčka.
 

V boji o semifinále ve švýcarském Bielučeká Vondroušovou velká výzva, postaví se totiž v českém derby Kristýně Plíškové, další hráčce, která byla nominovaná na fedcupové střetnutí s USA.
 

Do čtvrtfinále postoupila i Barbora Strýcová, která přehrála Němku Witthoeftovou 6:2, 7:6. Další německá tenistka na ni čeká v boji o nejlepší čtyřku, narazí totiž na Görgesovou.

TN.cz