první liga prvotřídní senzace

Příbram obrala Spartu o body! Na Letné pálil Slepička i novic Antwi

Fotbalisté Příbrami slaví na Letné
Zdroj: facebook

Fotbalisté Příbrami se postarali o prvotřídní senzaci. V pátém ligovém kole dokázali remizovat na Letné 2:2. Nováček soutěže přitom hrál více než poločas oslabený o stopera Treglera. Příbram vyrovnala dvě minuty před kocem po brejku Emmanuela Antwiho.

Sparta nastoupila ve stejné sestavě, ve které vyhrála tři předchozí soutěžní zápasy, a od začátku měla navrch. Ale do vedení šli hosté. Nejprve ve vápně Příbrami upadl Šural, rozhodčí však penaltu nenařídil a nováčka po rychlém brejku poslal po přihrávce Matouška do vedení exsparťan Slepička. Zákrok na Šurala pak ještě posuzoval videorozhodčí, ale verdikt nezměnil.

Domácí měli i nadále navrch, ale dlouho se do šancí nedostávali. Až ve 36. minutě Plavšič trefil tyč a vzápětí byl ve vápně Fantišem podražen Stanciu. Rozhodčí po konzultaci s videem tentokrát pokutový kop pro Spartu odpískal. K penaltě se postavil Kanga a ranou do horního rohu vyrovnal.

Ve 42. minutě mohla Sparta skóre otočit. Nejprve byl po faulu na unikajícího Tetteha vyloučen příbramský stoper Tregler a z následného přímého kopu kousek za vápnem trefil Stanciu břevno a Radakovič neměl na přesnou dorážku čas. V závěru se ještě po technické střele Plavšiče blýskl skvělým zákrokem Švenger.

Po přestávce jako první zahrozila Sparta a po závaru ve vápně musel dva skvělé zákroky předvést Švenger, který nejprve vyrazil střelu Chipcia a poté na brankové čáře vyrazil míč před dotírajícím Šuralem. Hostující gólman se vyznamenal i v 54. minutě, kdy zlikvidoval sólo Šurala.

Domácí, kteří oslabeného soupeře po přestávce jasně přehrávali, se vedoucí branky dočkali v 69. minutě. Chipciu si narazil se Stanciuem a přesnou střelou k tyči si připsal první gól v české lize. Těsně nad poté mířil technickým pokusem z hranice vápna Kanga a v obrovské šanci hlavičkoval Šural zblízka přímo do Švengera.

Nečekaný trest přišel čtyři minuty před koncem. Střídající Antwi si v souboji poradil s Frýdkem a po sólu překonal sparťanského brankáře Nitu. Sparta promarnila možnost jít na první místo v tabulce a s 13 body je druhá o dva za obhájcem titulu z Plzně. Naposledy letenský celek vedl ligu po čtvrtém kole v roce 2016.