Aktualizováno 12.8. 2018 13:08
maraton obrovská vůle

Při závodě málem vykrvácela, pak si doběhla pro zlatou medaili!

Volha Mazuronak

Atletické mistrovství Evropy mělo dnes na programu královskou disciplínu v podobě maratonského běhu. Ženskou část ovládla běloruská běžkyně Volha Mazuronaková, které však výkon komplikovalo silné krvácení!

Z pohledu českého fanouška je pochopitelně nejzajímavější bronzová medaile Evy Vrabcové-Nývltové. Bývalá běžkyně na lyžích tak získala vůbec první první evropskou medaili na maratonské trati v historii české a československé atletiky. To vše navíc v novém národním rekordu 2:26:31.

Jenže ženský maraton přinesl i pořádné drama se šťastným koncem! Postarala se o něj vítězná Běloruska Mazuronaková.

14

Volha Mazuronaková

Hodnocení:

Ta se v podstatě od startu potýkala se silným krvácením z nosu a nebylo vůbec jisté, jestli dvaačtyřicet kilometrů dlouhou trať dokončí.

Běloruská maratonkyně během závodu silně krvácela VIDEO:

Běloruska však prokázala, že jako správná vytrvalkyně má obrovsky silnou vůli a i přes to, že v průběhu závodu vypadala jako z béčkového hororu, závod nakonec vyhrála v čase 2:26:22 a získala zlatou medaili. Druhá doběhla francouzská atletka Calvinová a třetí Vrabcová-Nývltová.