Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 1.9. 2015 13:42
neskutečné united vs. real

Byl to naschvál? Miliardový přestup De Gey záhadně nedopadl

David De Gea
Zdroj: Profimedia

Je to pořádný trapas a taky pěkný skandál. Gólman David de Gea už měl sbaleno do Madridu, přestup za astronomickou částku byl prý dohodnutý. Jenže ouha. Formuláře dorazily o 28 minut později. Bílý balet tak možná nemá gólmana a Manchester United přijde o miliardy.

Tohle je až neuvěřitelné! I v takových velkoklubech, jako je Manchester United, může dojít k fatální chybě. Ta ovšem bude Rudé ďábly hodně mrzet. Kvůli tomu, že o pár minut nestihli odeslat potřebné dokumenty, přišli o pohádkové peníze, které by vyinkasovali od Realu Madrid za gólmana Davida De Geu.


Anebo je všechno jinak a United to De Geovi jenom spočítali. Oznámil, že nemusí chytat a vytrucoval si transfer. Však na něj byl trenér Van Gaal také pěkně naštvaný. Pokud opravdu klub z Manchesteru poslal formuláře později záměrně, je to hodně velká rána pod pás.


Jeden zdroj tvrdí, že transfer přišel z United do Realu za minutu dvanáct. Druhý zas, že o 28 minut pozuději. Teď už je to jedno, z obrovského transferu je trapas a De Gea možná rok bude stát.

 

Vedení španělské nejvyšší soutěže La Ligy potvrdilo, že do půlnoci posledního srpnového dne neobdrželo příslušné dokumenty, bez kterých nelze přestup doladit. Z transferu v celkové výši 29 miliónů liber (asi 1,1 miliardy Kč) tak nakonec nic nebude. De Gea bude nadále oblékat rudý dres britského klubu, v Madridu zase zůstane Keylor Navas, který měl jako součást obchodu putovat na Old Trafford.

 

Podle webu televizní stanice Sky Sports dělilo všechny zúčastněné strany od spokojenosti pouhých osmadvacet minut. V Manchesteru ale tvrdí, že potřebnou dokumentaci odeslali v termínu a mají pro to i důkazy.

 

 

"Všechno bylo domluveno a všichni čekali. David De Gea byl v domě své přítelkyně v Madridu, prezident Realu Florentino Perez i Keylor Navas na Santiago Bernabeau," řekl fotbalový expert Guillem Balague. Jenže půlnoc minula a všechny informační kanály mlčely.

 

Kvůli kancelářské chybě se tak z přestupu léta možná stane přestup zimy.

TN.cz