Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 8.5. 2018 23:12
hokej MS 2018

Přestřelku se Švýcarskem ovládli Češi, nájezdy rozhodl Řepík

Česko - Švýcarsko
Zdroj: profimedia.cz

Hokejisté České republiky porazili na mistrovství světa v Dánsku Švýcarsko 5:4 po nájezdech a po třech odehraných zápasech skupiny jsou na čtvrtém místě o skóre před Slovenskem. Hned třikrát inkasoval český tým v oslabení, pokaždé se ale dokázal do utkání vrátit.

Češi nezačali zápas se Švýcary dobře a brzy prohrávali, v 17. minutě ale srovnal stav střelec Kubalík. Švýcaři v prostředním dějství pokračovali v proměňování přesilovek a dvakrát se ujali vedení o dvě branky, tým Josefa Jandače to ale nezabalil.

Vypjatý a nervózní zápas na obou stranách dovedli ještě do konce druhé periody k remíze 4:4, když se prosadili Moravčík, Jaškin a hrdina večera Řepík. Ten v páté sérii rozhodl i nájezdy, čímž přisoudil o bod navíc pro český tým. 

Česko - Švýcarsko
Zdroj: profimedia.cz

Další duel čeká reprezentaci ve čtvrtek, kdy se od 20:15 utká s doposud neporaženým Ruskem, které navíc ještě neinkasovalo.

Česko - Švýcarsko 5:4 SN (1:1, 3:3, 0:0 - 0:0)

Branky: 17. D. Kubalík, 25. Moravčík,, 28. Jaškin, 35. Řepík, rozhodující nájezd Řepík - 12. Niederreiter, 21. Hofmann, 23. Moser , 28. Niederreiter
 

ČTK TN.cz