Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 20.9. 2017 10:18
nhl nepříjemná zpráva

Přestoupil a zjistili mu leukémii! Budu hrát během léčby, říká Boyle

Brian Boyle
Zdroj: Profimedia
Brian Boyle

Přestoupil za novou výzvou, v průběhu léta ale uslyšel krutou zprávu. Máte leukémii. Centr New Jersey Devils Brian Boyle je ale bojovník a na předsezónní tiskovce prohlásil, že i přesto hodlá hrát.

Dvaatřicetiletý hokejista vůbec netušil, že se něco takového může stát. První příznaky nemoci odhalili lékaři na začátku tréninkového kempu, když zjistili nesrovnalosti v krevních hodnotách. Ještě loni centr Tampy tak neměl první dny v novém klubu jednoduché.

Následovala další vyšetření a určení diagnózy: akutní myeloidní leukemie. Lékaři se nyní pokouší snížit počet leukocytů, aby se snížilo riziko syndromu nádorového rozpadu. Chemoterapie by přišla na řadu až ve chvíli, kdy by léčba nezabírala.

Brian Boyle oznamuje novinářům, že bude hrát NHL i s leukémií
Zdroj: NHL media Brian Boyle oznamuje novinářům, že bude hrát NHL i s leukémií

Brian Boyle je přitom odhodlaný hrát dál. "Máme dobrý plán a já už se těším na led i na zápasy. Kdy přijde čas léčby je otázka. Ale já jsem připravený na 7. října," sdělil novinářům. Myslel tím první zápas sezony, který New Jersey odehrají doma s Coloradem.


Týmový lékař není proti. "Velmi pozorně Briana sledujeme. Přišel ve výborné kondici jen s několika symptomy. Myslím, že terapie zatím zabírá velmi dobře," sdělil Michael Farber.


Stejný typ leukémie prodělal v minulosti i Jason Blake, který po léčbě odehrál ještě šest sezon.

ram TN.cz