fotbal předehrávka

Přesilovka i protesty. Sparta se s Radou nezvedá, jen 0:0 se Zlínem

Sparta - Zlín
Zdroj: ČTK

Fotbalistům Sparta zatím nepomohla ani změna trenéra. V prvním utkání pod vedením Petra Rady Pražané se Zlínem jen remizovali 0:0, když navíc nevyužili více než čtvrthodinovou přesilovku. Zápas doprovázel neklid na tribunách, kdy skalní příznivci domácích dávali najevo nesouhlas s vedením klubu.

Dvě změny v základní jedenáctce oproti utkání v Mladé Boleslavi udělal nový trenér Petr Rada, který v týdnu nahradil dvojici Požár - Holoubek. Na hřiště od začátku vyběhli Vácha a Néstor, zatímco na lavičce zůstali Konaté a Sáček. Ani mezi náhradníky se neobjevil kanonýr David Lafata.

Utkání doprovázely protesty fanoušků proti vedení Sparty, které se neomezily pouze na vytrvalé skandování a transparenty v hledišti namířené proti vedení klubu, ale vyvrcholily dvacet minut před koncem, kdy se v kotli domácích objevila zakázaná pyrotechnika a hlavní rozhodčí utkání přerušil.

Brzy se ale opět začalo hrát a sotva k tomu došlo, šel Zlín do deseti hráčů. Po druhé žluté kartě se do sprch poroučel Matějov.

Ani přesilovka však Spartě k ničemu nebyla. Zlín totiž při šancích letenských fotbalistů držel gólman Dostál a Pražané mohli být nakonec i rádi, že po chybě brankáře Koubka tři minuty před koncem neinkasovali.

Sparta si tak na třetím místě udržela čtyřbodový náskok před čtvrtým Zlínem, odskočit jí ale mohou Slavia a Plzeň, které hrají svá utkání o víkendu.