Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 20.3. 2017 08:52
kriste pane myslí to vážně

Přepište učebnice! Legenda NBA O'Neal si myslí, že Země je placatá

Shaquille ONeal
Zdroj: Profimedia

Člen basketbalové síně slávy, který vyhrál, co se dalo a stal se legendou, sportovní značkou a ikonou pro miliony fanoušků po celém světě. Shaquille O'Neal je zkrátka pojem, který v NBA nemá obdoby. Jenže léta strávená s basketbalovým míčem zřejmě zanechala na Shaqovi své a dva metry dvacet měřící Američan si myslí, že Země je placatá!

Bohužel to není vtip. Shaqa se minulý týden v jednom pořadu zeptali, co si myslí o výroku současné hvězdy Cavaliers Kyrieho Irvinga, který přišel se zajímavou teorií, že Země je placatá.

Shaquille ONeal
Zdroj: Profimedia Basketbal Shaq miloval, ale se zeměpisem už to bylo horší.

Pětačtyřicetiletý O'Neal, který je považován za jednoho z nejslavnějších sportovců světa neváhal ani vteřinu a prohlásil.

 

"Je to pravda! Země je placatá. Země je placatá, to je fakt," a hosté ve studiu jen vytřeštili oči!

 

Jenže to nebylo všechno a s vážnout tváří mluvící legenda NBA pokračovala ve svých závratných teoriích.

Shaquille ONeal
Zdroj: Profimedia "Přátelé poslouchejte, Země je placka."

"Podívejte, je mnoho způsobů, jak manipulovat s lidskou myslí. To, co každý den čtete, co vidíte, nebo co slyšíte. Třeba ve škole nás učili, že Columbus objevil Ameriku, ale to není pravda!" vysvětloval například dějepis po svém.

 

Zarputile přesvědčený o své pravdě pak předkládal i jasné důkazy o pravosti svých tvrzení.

Shaquille ONeal
Zdroj: Profimedia Možná už tady přemýšlel nad novými teoriemi.

"Takže poslouchejte, já jsem jel autem z Floridy až do Californie a je to pořád placatý, celou cestu. Nejel jsem nahoru, ani dolů. Viděli jste někdy Atlantu a všechny ty budovy tam? Chcete mi namluvit, že Čína je po námi? Čína, že je pod námi?! To není. Svět je placka!"

 

Tak nejspíš nezbývá, než přepsat všechny učebnice, otisknout pár článků v novinách a propustit všechny pracovníky vesmírného výzkumu, protože Shaq všem ukázal, jak to vlastně na tom světě chodí.

mm TN.cz