Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 11. 9. 2017
Fotbal historická událost

Přepište dějiny: Fotbalové utkání Bundesligy pískala žena!

Bibiana Steinhausová
Zdroj: Profimedia
Bibiana Steinhausová

Při včerejším fotbalovém klání německé Bundesligy mezi týmy Hertha BSC a Werder Brémy se udál jeden historický okamžik, vůbec poprvé totiž na pozici hlavního rozhodčí nastoupila žena. A jak se své premiérové role Bibiana Steinhausová zhostila? Utkání sice skončilo nerozhodně 1:1, německá rozhodčí však slyší chválu ze všech stran a zápas tak může považovat za své obrovské vítězství.

Deset let pískala 38letá rozhodčí Bibiana Steinhausová v druhé nejvyšší německé soutěži. V letošní sezóně však konečně přišlo vysněné povýšení do bundesligy a drsná blondýnka zvládla hned svůj první zápas na jedničku s hvězdičkou. S úsměvem na tváři přivedla oba týmy na trávník a mezi hráči základní sestavy nechyběli ani čeští reprezentanti Theodor Gebre Selassie (Brémy) a Vladimír Darida (Hertha).

 


Steinhausová si dokázala okamžitě vytvořit slušný respekt a během utkání navíc udělila pouze jednu žlutou kartu, kterou obdržel norský záložník Per Ciljan Skjelbred. Ten zhodnotil výkon rozhodčí jako "super". Nebyl však jediný, chválou nešetřil třeba ani autor gólu Brém Thomas Delaney, kterého takto citovala agentura DPA: Je důležité, aby rozhodčí ukazovali silnou osobnost, bez ohledu na to, či jde o muže nebo ženu. Ona ji bez pochyby ukázala." 

Podobný názor na věc má i útočník Herthy Vedad Ibisevič: "Velký respekt. Vůbec by mi nevadilo, kdyby v lize pískalo více žen."


Někdejší rozhodčí švýcarské mužské ligy Nicole Petignatová se dokonce netajila názorem, že Steinhausová měla tuto příležitost dostat už dávno.

nce TN.cz