Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 9. 7. 2017
Hokej První mezi muži

Přepíše historii? Nadějná gólmanka by mohla chytat třetí českou ligu!

Klára Peslarová
Zdroj: Profimedia / instagram

Jméno Klára Peslarová si zapamatujte, za nedlouho ho možná budete registrovat v soutěžích mužů. Nejlepší česká brankářka se totiž vrátila ze švédského angažmá a momentálně se jedná o tom, že by chytala za ostravskou Porubu - tedy třetí nejvyšší českou soutěž. Bylo by to historicky poprvé, co by žena v Česku chytala mezi muži.

Jeden milník v Česku už za sebou má. Jako vůbec první dívka si zachytala extraligu starších dorostenců. Od sedmnácti let je jedničkou české reprezentace žen, chytala profesionální soutěž v Rusku a naposledy působila ve Švédsku. Kvůli škole se však vrátila do Čech a možná přepíše historii.

 

 


Chytat bude opět v Porubě, ovšem za místní B tým a zřejmě znovu ligu staršího dorostu. Jenže Klára se může podívat i do A týmu, který hraje třetí nejvyšší soutěž a to už by bylo ojedinělé. "Třeba kdyby chyběl gólman, dá se i druhá liga mužů, se kterými jsem byla na trénincích," uvedla pro hokej.cz.

 


Splnily by se jí hned dva sny najednou. Zahrála by si jako první dívka v Česku mezi muži a navíc se svým bratrem a to je pořádná výzva. Stát se tak může už v nadcházející sezoně 2017/2018.

lju TN.cz