Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 12.6. 2017 11:53
Výčitky Upřímná zpověď

"Přepadený" plavec a lhář z Ria: Přiznal, že myslel na sebevraždu!

Ryan Lohte
Zdroj: Profimedia
Ryan Lohte

Příběh Ryana Lochteho ze zákulisí olympiády v Riu jste jistě postřehli. Americký plavec lhal o tom, že ho v Brazílii přepadli. Jenže pak se ukázalo, že byl naopak on tím, kdo v dějišti Her 2016 dělal výtržnosti. Na benzinové pumpě pod vlivem alkoholu byl mimo jiné strůjcem potyčky. V rozhovoru pro ESPN teď přiznal, že kvůli tomu později myslel i na sebevraždu, těžce nesl následky svého činu.

Byl to největší průšvih olympiády. Lochte vyrazil s partou plavců do města na tah, na benzinové pumpě pod vlivem alkoholu zlobili a mimo jiné vylomili dveře. Lochte pak přispěchal s historkou o napadení, která z amerických plavců udělala oběti. Jenže brazilská policie všechno rychle rozmotala a američtí plavci byli rázem za lháře.

 

 

Po olympiádě mu dali lidé najevo, co si o jeho přešlapu myslí. "Po Riu jsem byl pravděpodobně nejvíce nenáviděný člověk na světě," přiznal Lochte v rozhovoru pro ESPN. Svědomí ho však hryzalo dál.

 

Moc dobře ví, že to, co udělal, bylo to nejhorší v jeho životě. Na období po Riu nevzpomíná vůbec rád. "Byly časy, kdy jsem neustále brečel a přemýšlel o tom, že by bylo lepší nebýt. Myslel jsem si, že když půjdu do postele, bude lepší se už nikdy neprobudit," mluvil plavec o svých myšlenkách na sebevraždu.

 

Láska ke sportu mu však vydržela, i když chtěl už ukončit plaveckou kariéru. Lochte však chce startovat i na olympiádě 2020 v Japonsku.

lju TN.cz