Aktualizováno 9.8. 2017 22:20
tenis Rogers Cup

Premiéru v roli jedničky Plíšková zvládla výborně! Dál jde i Šafářová

Karolína Plíšková

Českým tenistkám turnaj v Torontu i nadále svědčí. Do třetího kola postoupily jak Lucie Šafářová, tak Karolína Plíšková. Ta odehrála vůbec první soutěžní zápas poté, co se stala novou světovou jedničkou.

Plíšková se postavila Rusce Pavljučenkové a byla to poměrně jednoznačná záležitost, byť i česká hráčka v prvním setu přišla o vlastní servis, a to dokonce dvakrát. Její soupeřce se však na podání také nevedlo a česká tenistka zvítězila v první sadě 6:3. Stejným poměrem ovládla i druhý set a po vítězství 2:0 jde do třetího kola.

V něm je i Šafářová, která narazila na Dominiku Cibulkovou. Slovenské tenistce se ale po měsíční pauze nevedlo tak, jak by si asi představovala. Podobně jako Pavljučenková si i Cibulková proti české soupeřce uhrála jen šest her a podlehla 2:6, 4:6.

Neuspěla Kateřina Sinaková, která podlehla Venus Williamsové dvakrát 5:7.