Aktualizováno 25.8. 2017 20:48
hokej úvodní utkání

Debut v Lize mistrů na výbornou! Třinec rozmetal Esbjerg 9:1

Hokejisté Třince

Skvělý debut v hokejové Lize mistrů za sebou má Třinec. V úvodním utkání přehrál dánský Esbjerg s přehledem 9:1.

Třinec zápas rozhodl už v první dvacetiminutovce. Petružálek se ukázkovým příklepem trefil ve 42. sekundě a ve 13. minutě při hře pět na čtyři skóroval podruhé. Ke konci prvního dějství pak Dány zlomili dvěma slepenými góly v rozpětí 38 sekund Rákos a Svačina.

Hosté sice zkraje druhé části v dvojnásobné přesilovce snížili, ale Třinec dále diktoval tempo hry a střílel góly. V přesilovce do prázdné branky zavěsil Růžička a herní dominanci domácích pak potvrdil i v oslabení Cienciala, který ze sóla překonal Henriksena pošesté.

Kanonáda Slezanů pokračovala i v závěru. Jank prostřelil díky zakrytému výhledu gólmana Esbjergu od modré čáry posedmé a Rákos v přesilovce příklepem zvýšil na 8:1. Když při hře pět na tři v 51. minutě dal devátý gól Adamský, žádala si hala desítku, ale hosté už odolali.