Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 17.5. 2018 19:49
Šipky Nova Sport 2

Premier League Darts: Bitva o cennou trofej i téměř osm milionů!

Michael van Gerwen
Zdroj: Profimedia

Patnáct čtvrtků bojovala osmička nejlepších šipkařů světa o možnost výhry v Premier League Darts. Postupně se počet hráčů snížil na polovinu a čtveřice postupujících se tento čtvrtek v Londýně utká o druhou nejprestižnější trofej sezóny a pohádkovou výhru 250 tisíc liber, tedy více než 7 a čtvrt milionu korun. Vyvrcholení Premier League Darts uvidí od 20:05 živě i diváci Nova Sport 2.

Mezi čtveřici vyvolených se nakonec dostali tři hráči, kteří okusili, jaké je to být mistrem světa – Michael van Gerwen, Gary Anderson a Rob Cross. Posledním členem kvarteta je pak největší překvapení letošní sezóny Michael Smith, který v základní části předvedl fenomenální výkony a skončil na druhém místě.

 

 

Už jen účast v semifinále přinesla všem odměnu v hodnotě více než 2 milionů korun, ale s postupem do finále se motivace podstatně zvyšuje. Za postup do finále je už výhra téměř 3,5 milionu a vítěz si pak odnese ještě o necelé 2 miliony korun více. Motivací ale nejsou jen peníze, ale také druhá nejcennější trofej sezóny, na kterou má znovu největší zálusk obhájce loňského titulu Michael van Gerwen.

 

Toho v semifinále čeká úřadující Mistr světa Rob Cross. Obě semifinále i finále vysílá živě od 20:05 Nova Sport 2. Finálový večer bude komentovat Pavel Korda s českou šipkovou legendou Karlem Sedláčkem.

TN.cz