Reklama
Reklama

Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 15.5. 2016 12:02
pokuta trest za ostudu

Prémie za titul jsou fuč! Plzeňští jimi zaplatí debakl v Edenu

Jan Kopic
Zdroj: Profimedia

Mistrovská sezóna měla pro Viktorii Plzeň hořký konec. Na Slavii prohráli Západočeši 0:5 a vedení klubu to pořádně namíchlo. Hned po utkání přišlo s vysokou pokutou. Prémie za titul se tak rozplynou jako pára nad hrncem.

Fotbalisté Plzně si sice s předstihem zajistili mistrovský titul, ale závěr právě ukončeného ročníku nejvyšší domácí soutěže jim nevyšel. Prohráli třikrát v řadě, přičemž poslední porážka, kdy Plzeňští prohráli na hřišti pražské Slavie 0:5, se řadí do kategorie ostudných.

Reklama

 

A reakce na sebe nenechala dlouho čekat. Přišla totiž okamžitě po utkání. " Hráčům jsem ihned po zápasu v kabině sdělil, že jim bude udělena pokuta rovnající se již vyplacené týmové prémii za zisk titulu. V součtu tak tým přijde o několik milionů korun," sdělil v oficiálním prohlášení generální manažer klubu Adolf Šádek.

 

Tím ale postihy pro plzeňské fotbalisty nekončí. "Stejně tak budou po jejich návratu do přípravy následovat individuální pohovory směrem k tomu, jak chtějí prezentovat a hájit jméno Viktorie Plzeň. Pokud někdo z hráčů necítí odpovědnost vůči jménu klubu, jeho pozici na fotbalové mapě Česka a především pak vůči skvělým fanouškům, nemá v kádru Viktorie Plzeň co dělat. V návaznosti na přijatá opatření se bude závěrem sezony v nejbližších dnech zabývat nejvyšší vedení klubu v čele s majitelem, aby projednalo možné další kroky," naznačil další vývoj Šádek.

Ten sice připustil, že na duel měl vliv středeční zápas s Jabloncem a následné oslavy mistrovského titulu a pozastavil se nad tím, zda by se do budoucna podobné akce neměly plánovat na jiný termín, ale jakákoliv středeční tak nedůstojný výkon podle něj nemůže zapříčinit.

 

Výkon na Slavii označil za políček fanouškům. " Problém totiž očividně nebyl ve fyzické kondici, ale v naprosté absenci bojovnosti, motivace nebo touhy poprat se o výsledek. Právě na to přitom apeloval trenér, osobně jsem proti svým zvyklostem šel před výkopem do kabiny a zdůrazňoval hráčům důležitost duelu směrem k vyznění sezony i spokojenosti našich fanoušků. To, jak si hráči tyto výzvy přebrali, pak bylo vidět na hřišti. Je třeba se omluvit všem fanouškům Plzně, především pak těm, kteří tento zápas museli vidět na vlastní oči přímo v Eden Areně," omluvil se Šádek.
 

TN.cz
Reklama

 

Reklama